У Польщі побили українського актора, котрий поставив виставу про Майдан.

 

Український актор Юрій Чеботарьов, котрий працює у театрі Biuro Podróży у польському місті Познань, заявив про побиття колишнім працедавцем. 36-річного Чеботарьова госпіталізували із поламаним носом із піцерії, в котрій він підробляв у вільний від акторства час. Пан Юрій заявляє, що розпорядник закладу розбив йому носа, коли українець прийшов вимагати заборгованість зі зарплати.

 

Юрій Чеботарьов повідомив про факт побиття на своїй сторінці у Facebook, опублікувавши також знимку зі слідами побоїв. Інцидент трапився у четвер, 10 жовтня, пізно ввечері.

 

 

"Зламаний ніс і сліди душіння на шиї – так зі мною розраховувався керівник піцерії, в якій я заробляв гроші на життя у Польщі... Ця подія була шокуюча", – прокоментував українець.

 

"Керівник закладу у день звільнення за згодою сторін ще три тижні тому не виплатив рахунок і сказав прийти 10 жовтня о 22:00 за грошима. Зважаючи на те, що я іноземець, намагався мене обдурити, а коли зрозумів, що не вдається, почав погрожувати і душити. Це змусило мене викликати поліцію. До приїзду поліції керівник піцерії усіма способами провокував мене, та, не стримавшись, завдав удару в обличчя", – розповів Чеботарьов.

 

Юрій зізнається, що не наважився оборонятися. "Переконаний, що якщо б я себе захищав і був хоч один синяк на керівнику піцерії, я б вже сьогодні був депортований", – зізнався він.

 

У коментарі для Gazeta Wyborcza Юрій Чеботарьов сказав, що він вирішив звільнятися з піцерії Tivoli три тижні тому, перед важливими театральними гастролями: працедавець не давав йому згоди на поїздку. "Я почув, що мушу вибирати: або робота, або театр. Я вибрав театр", – розповідає актор, котрий пропрацював у піцерії рік.

 

Заборгованість складала приблизно 1700 злотих (10 тис. грн). Розпорядник закладу погодився видати працівникові 900 злотих, а про решту сказав, що залишить собі для супутніх соціальних виплат. Саме після відмови повернути гроші Чеботарьов викликав поліцію.

 

Сам інцидент трапився ближче до закриття закладу, перед 23:00. Шеф вимагав від колишнього працівника покинути приміщення, але Юрій відмовлявся, бо йому в поліції сказали, щоб чекав на прибуття поліцейської групи. "Керівник знову почав мене силою виштовхувати зі закладу, а вкінці вдарив мене головою в ніс", – розповів Чеботарьов.

 

Поліція міста Познань підтвердила, що був виклик до закладу громадського харчування, а на місці виявили потерпілого. Слідство наразі не розпочалося. Юрія Чеботарьов, знайшовши адвоката, подаватиме заяву про злочин правоохоронцям у понеділок.

 

Українець має претензії до роботи польської поліції. "Дивною була поведінка поліціантів: вони зовсім не хотіли бачити, що все моє обличчя в крові, не переглянули записи відеокамер. Єдине, що викликали швидку. Спасибі й на тому", – написав Юрій у Facebook.

 

Керівник піцерії заперечує, що побив українця. "То якийсь наклеп. Авжеж, ми почубилися, але я його не вдарив. Після конфлікту Юрій вийшов зі закладу й повернувся вже в такому стані... Може, він вдарився до якогось канта", – сказав Ярослав.

 

Розпорядник закладу відмовився надати журналістам записи камер: відрубав, що вони не працюють.

 

Зі слів Чеботарьова, свідками конфлікту було щонайменше двоє осіб – дружина керівника та кельнерка. Втім, українець не вірить у те, що вони дадуть покази на підприємця.

 

 

За Юрія Чеботарьова заступився колишній консул України в Познані Вітольд Горовський. "Я знаю Юрія вже кілька років. Завжди проймав мене якогось кшталту несміливою, делікатною, але одночасно сильною особистістю", – написав Горовський.

 

Колишній консул похвалив Чеботарьова за моновиставу "Майданутий", котру він поставив у театрі Biuro Podróży.

 

Директор театру Мацєй Новак висловив намір надати підтримку Юрію. Новак заявив, що в його театрі українська тематика та самі українські люди займають дуже важливе місце. "Без українців та українок наш театр і наша батьківщина були би вбогіші культурно і матеріально", – зазначив він.

 

Низка польських діячів культури, із котрими, очевидно, перетинався Чеботарьов, виступили зі засудженням вчинку польського підприємця. Перший секретар посольства України у Польщі Дмитро Горбань написав у коментарі до допису Лукаша Хотковського, що Юрій наразі потребує підтримки. "А ми працюватимемо спільно, щоб таких випадків не було. І щоб винуватці отримали покарання", – зазначив дипломат.

 

Юрієві Чеботарьову 36 років. Походить із міста Червоноград, що на Львівщині. Навчався акторській майстерності в Києві та в Харкові, працював у театрах Києва, Харкова, Львова. Співзасновник гурту "Бандурбенд", котрий активно гастролював по українських фестивалях усередині 2000-х. Переїхав на роботу до Польщі три роки тому.

 

11.10.2019