Лідери України та Німеччини обговорили формулу Штайнмаєра.

 

Президент України Володимир Зеленський і канцлерка Німеччини Анґела Меркель відбули телефонну розмову, темою котрої стали перспектива скликання зустрічі "нормандської четвірки" та проблема газу.

 

 

Так, згідно з даними пресслужби канцлерки ФРН, у центрі перемовин між Меркель та Зеленським була підготовка до проведення можливого майбутнього саміту "нормандської четвірки" на рівні лідерів. Сторони погодилися, що передумови для проведення такої зустрічі виконано після того, як Тристороння контактна група (ТКГ) у Мінську 1 жовтня змогла дійти згоди щодо подальшого відведення сил на лінії розмежування на Донбасі, про порядок проведення місцевих виборів у деяких районах на сході України та щодо набуття чинності особливого статусу для цих регіонів (ідеться про "формулу Штайнмаєра").

 

Так само співрозмовники наголосили на важливості швидкого порозуміння в питанні транзиту російського газу українською територією, переказує "Німецька хвиля".

 

Тим часом у Офісі Президента України повідомили, що Зеленський "високо оцінив вагому підтримку з боку канцлерки в досягненні миру в Україні, її послідовну позицію в питанні санкції щодо РФ й практичну допомогу Німеччини в реалізації політики реформ".

 

Крім того, сторони обговорили безпекову ситуацію на Донбасі, в тому числі й розведення сил поблизу Петрівського та Золотого, а також перебіг робіт з відновлення мосту поблизу Станиці Луганської, наголошують у пресслужбі українського Президента.

 

10.10.2019