Kyiv Post: Богдан начебто тиснув на КС задля узурпації влади Януковичем.

 

Голова Офісу Президента України Андрій Богдан у 2010 році, працюючи в уряді Миколи Азарова, міг здійснювати тиск на суддів Конституційного Суду, аби схилити їх до підтримки рішення про повернення старої редакції Конституції України.

 

Про це пише українське англомовне видання Kyiv Post, покликаючись на свої джерела.

 

 

"Богдан нібито чинив тиск на Петра Стецюка, тодішнього суддю Конституційного Суду, щоб той підтримав рішення, котре дозволило Януковичу монополізувати владу", – йдеться у статті KP.

 

Ґазета пише про те, що отримала цю інформацію з двох джерел. Водночас, підтвердити цю інформацію в офіційний спосіб не вдалося.

 

Петро Стецюк у 2010 році все ж таки відмовився підтримати рішення про незаконність прийняття конституційних змін у грудні 2004 року.

 

Втім, сьогодні Стецюк відмовився спілкуватися із журналістами на тему тиску. А сам Богдан заявив, що то є "брехня".

 

У 2007-2010 роках Андрій Богдан працював заступником міністра юстиції (уряд Тимошенко). А перед походом у виконавчу владу він був помічником народного депутата Андрія Портнова, котрий обирався в парламент за списком Блоку Юлії Тимошенко, та згодом перейшов на співпрацю з Віктором Януковичем.

 

Із березня 2010 року Богдан працював урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики.

 

Як довідалися журналісти проєкту журналістських розслідувань "Схеми" на "Радіо Свобода", Андрій Богдан входив до складу урядової делегації на чолі з Миколою Азаровим, котра літала на переговори в Санкт-Петербург 19-20 листопада 2013 року. Уже наступного дня після повернення делегації з РФ український уряд різко задекларував зміну геополітичного курсу в бік Росії, зупинивши підготовку до підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Рішення уряду викликало спротив українців – і відтак розпочалася Революція гідності.

 

 

Журналісти також з'ясували, що вже в розпал Майдану Микола Азаров нагородив Андрія Богдана почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Відповідне клопотання датоване 23 грудня 2013 року.

 

"Виходить, Андрій Богдан прийняв цю нагороду в той час, коли на Хрещатику вже стояли намети протестувальників. Він узяв цю нагороду вже після того, як «Беркут» побив студентів. І отримав її від прем’єр-міністра Азарова, уряд якого і зупинив євроінтеграцію. З яким він разом літав на перемовини в Санкт-Петербург напередодні", – зазначають автори журналістського розслідування.

 

Богдан залишався працювати в уряді протягом усієї Революції гідності і був звільнений допіру 5 березня 2014 року вже за нового прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

 

Андрій Богдан підпадає під закон "Про очищення влади", втім, йому на цей закон наплювати. Команда Зеленського на момент Богданового призначення заявляла про те, що закон про люстрацію не є директивним, оскільки оскаржується в Конституційному Суді. Згодом Зеленський перейменував свою канцелярію, а відтак змінив і назву посади для Андрія Богдана – замість портфеля голови Адміністрації Президента він отримав пост керівника Офісу Президента; такої посади у "люстраційному" законі не згадано.

 

09.10.2019