Ветерани добробатів прориваються в Золоте, аби не допустити відведення сил.

 

Група ветеранів і добровольців встряла у сутичку із правоохоронцями неподалік блокпоста у Кремінній по дорозі до містечка Золоте, котре підлягає демілітаризації згідно з домовленостями Тристоронньої контактної групи у Мінську. Учасники добробатів виступають проти відведення сил і обіцяють замінити регулярні підрозділи на позиціях.

 

 

Як повідомляє Hromadske, учасників акції "Останній блокпост", які їдуть колоною у Золоте, зупинили на блокпосту у Кремінній. Добровольці вимагали пропустити їх, відтак виникла сутичка, під час якої один зі "силовиків" вистрелив у повітря.

 

Правоохоронці повідомляють, що один із колег постраждав у сутичці, його забрали медики.

 

Невдовзі після сутички поліція все ж таки розблокувала автомобільну колону – учасники акції прямують до місця запланованого відведення сил.

 

У Кремінній також перебував лідер руху "Національний корпус", колишній командир полку "Азов" Андрій Білецький. Раніше він заявив, що ветерани ООС залишаться в Золотому, навіть якщо війська вирішать вивести вглиб країни.

 

Раніше колону добровольців також зупинили на блокпосту перед Слов’янськом, покликаючись на негласне розпорядження. У відповідь волонтери та ветерани перекрили рух транспорту, сівши посеред дороги. Після цього колону пропустили, але поліція під час перевірки документів зупинила Олексія Бика, учасника Революції гідності, який воював на сході у складі "Правого сектору". Дані Бика є у базі розшуку правоохоронців – його розшукують за статтею "Розбій".

 

Сам Бик був здивований статусом розшукуваного. Він зазначив, що весь цей час провадив публічну активність, не переховувався і навіть не знав про розшук.

 

09.10.2019