Парламент Нідерландів схвалив розслідування ролі України в справі MH17.

Депутатів цікавить, чому Україна не закрила свого повітряного простору над Донбасом під час бойових дій.

 

Парламент Нідерландів схвалив розслідування ролі України в справі про знищення малайзійського літака, який слідував 17 липня 2014 року рейсом МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Передовсім парламентарів цікавить, чому українська влада не закрила повітряного простору над Донбасом під час конфлікту на сході країни. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle з покликом на твіт-пост, зроблений депутатом від партії «Християнсько-демократичний заклик» Крісом ван Дамом (Chris van Dam) в своєму мікроблозі Twitter у вівторок, 8 жовтня. «Ухвалено рішення щодо розслідування справи про повітряний простір України. Тішуся, що депутати проголосували одностайно», – написав парламентар.

 

Нагадаємо, що Boeing-777, який виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, збила ракета над територією Донецької області 17 липня 2014 року. Всі 298 осіб, котрі перебували на його облавку, загинули.

 

У травні 2018 року Міжнародна слідча група (JIT) представила доповідь про катастрофу літака. У документі JIT йдеться, що зенітно-ракетний комплекс «Бук», з якого збили літак, доставили проросійським сепаратистам з бази російської 53-й зенітної ракетної бригади ППО, розташованої під Курськом.

 

У червні 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох головних підозрюваних у причетності до загибелі MH17. Це троє росіян – колишній «міністр оборони» так званої «ДНР» Ігор Стрєлков-Гіркін, генерал-майор Сергій Дубінський (на прізвисько «Хмурий»), полковник Олег Пулатов (позивний «Гюрза»), а також громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»). Суд над ними має розпочатися 9бе резня 2020 року в Гаазькому трибуналі навіть у разі їхньої відсутності.

09.10.2019