В Еквадорі тривають велелюдні акції протесту.

Уряд країни втік зі столиці.

 

 

Після масових протестів в Еквадорі кабінет міністрів країни полишив столицю Кіто. Під час телезвернення еквадорський президент Ленін Морено (Lenín Moreno) повідомив про переведення уряду до Гуаякіля.

 

Одночасно глава держави виступив зі звинуваченнями на адресу свого попередника. За його словами, експрезидент Еквадору Рафаель Корреа (Rafael Correa), а також президент Венесуели Ніколас Мадуро (Nicolás Maduro) здійснюють спроби організувати в країні державний переворот. «Мадуро і Корреа запустили в дію план дестабілізації», – написав він на своїй сторінці у Twitter. За словами Морено, мародерство і вандалізм з боку учасників акцій протесту проти підвищення цін на пальне «свідчать про їхнє прагнення до руйнації державного ладу».

 

Як повідомив еквадорський телеканал Ecuavisa, протестувальники в Кіто вступили в жорстке протистояння з правоохоронцями. Вони, зокрема, підпалили броньований автомобіль сил безпеки. Глава МВС Еквадору Марія Паула Ромо (María Paula Romo) повідомила, що в ніч на вівторок демонстранти також підпалили одну з поліційних дільниць. Окрім того, учасники протесту оточили будівлю Конґресу.

 

Тим часом до Кіто прямують маршем щонайменше 20 тисяч фермерів і представників корінних народів Еквадору. У вівторок, восьмого жовтня, очікують прибуття основної частини протестного маршу, а наступного дня пройде багатотисячна акція, до якої закликала Конфедерація корінних народів Еквадору.

 

Протести в Еквадорі почалися через стрімке підвищення цін на пальне, викликане скасуванням державних субсидій. «Влада більше не може дозволити собі штучно знижувати ціни на пальне», – пояснив президент Морено. З початку жовтня пальне подорожчало більш ніж удвічі. Глава держави запровадив режим надзвичайного стану терміном на 60 днів і скасував триденний візит до Німеччини.

 

Субсидії на пальне були запроваджені в Еквадорі ще в 1970-х роках. Їхнє скасування є частиною пакету економічних заходів, за допомогою яких влада намагається подолати кризу в країні. Еквадор раніше отримав від Міжнародного валютного фонду позику на суму 4,2 ​​млрд доларів і зобов'язався скоротити державні витрати. Програма субсидій коштує держбюджету 1,3 млрд доларів річно.

08.10.2019