Білорусь звільнила українського журналіста Шаройка перед зустріччю президентів.

 

Український журналіст Павло Шаройко, раніше засуджений до восьми років ув’язнення в Білорусі і звільнений 4 жовтня, повернувся на Батьківщину перед зустріччю президентів України та Білоурсі в Житомирі.

 

"Зараз в голові повний безлад, до кінця ще не можу усвідомити, що я вже вдома", – сказав Шаройко в коментарі "Радіо Свобода".

 

 

"Хочу подякувати своїй родині, коханій дружині, що весь цей час була поруч і підтримувала мене, всім тим, хто всі ці роки робив все можливе і неможливе і спрямовував зусилля на досягнення результату в дуже важкій справі по моєму звільненню, особисто Президенту України Володимиру Олександровичу Зеленському і президенту Білорусі Олександру Григоровичу Лукашенку, [уповноваженій Верховної Ради з прав людини] Людмилі Денисовій за те, що я знову поруч зі своєю родиною і можу обійняти свою маленьку донечку, колегам, дипломатам, представникам спецслужб", – сказав Шаройко.​

 

Раніше, під час українсько-білоруського Форуму регіонів в Житомирі, Володимир Зеленський повідомив, що український журналіст Павло Шаройко вже звільнений з ув’язнення в Білорусі та повернувся до України. З його слів, Шаройка було помилувано.

 

Минулого місяця президент Білорусі Лукашенко заявив про готовність "на взаємній основі" звільнити українського журналіста Шаройка, маючи на увазі звільнення навзаєм обвинуваченого в Україні білоруського громадянина Юрія Палітики.

 

Адвокат Палітики Тарас Горолюк 3 жовтня повідомив, що його підзахисний, якого в Україні звинувачують у шпигунстві, вийшов з-під варти під підписку про невиїзд.

 

33-річного Юрія Палітику затримали в червні 2017 року під час перетину українсько-білоруського кордону. Його звинуватили в шпигунстві. Згідно з версією слідства, Палітика збирав секретну інформацію щодо операцій Збройних сил України проти проросійських бойовиків на Донбасі.

 

Журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка засудили в Білорусі до 8 років ув’язнення за шпигунство, суд відбувався непублічно. Заарештували його 25 жовтня 2017 року. Тоді ж із Білорусі було вислано українського дипломата.

 

04.10.2019