Нідерланди попросили Кремль допомогти знайти Цемаха.

Той зараз перебуває на території так званої «ДНР».

 

 

Влада Нідерландів звернулася до Генеральної прокуратури Росії з проханням посприяти в пошуку донбаського сепаратиста Володимира Цемаха. Про це заявив нідерландський амбасадор в Москві Роб Свартбол (Rob Swartbol).

 

Наше видання повідомляло раніше, що нідерландські слідчі розмовляли з Цемахом ще на початку вересня, перш ніж Україна обміняла його на українських заручників, котрих утримували в російських в’язницях. Утім голландці хотіли б поспілкуватися з ним ще. Окрім того, Цемах потрібен нідерландському правосуддю для проведення процесу над злочинцями, котрі збили малайзійський авіалайнер, який слідував 17 липня 2014 року рейсом МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура.     

 

«Нещодавно відбувся обмін між Росією і Україною. Уряд Нідерландів зараз звернувся до російської прокуратури по допомогу, щоби знайти цю людину, поспілкуватися з нею і також зібрати можливу інформацію від нього», – зазначив Роб Свартбол, чиї слова цитує російське інформаційне агентство Interfax.

 

Нагадаємо, що наприкінці червня українські спецслужби здійснили операцію на території, контрольованій терористами «Донецької народної республіки», і затримали колишнього «командира протиповітряної оборони» міста Сніжне Володимира Цемаха. Його спровадили через лінію зіткнення на територію, контрольовану українським урядом. Затриманому висунули обвинувачення за частиною 1 статті 258-3 Кримінального кодексу України – «створення терористичної групи чи терористичної організації».

 

П’ятого вересня судді Апеляційного суду Києва відпустили Володимира Цемаха з-під арешту під особисте зобов'язання. Сьомого вересня Цемаха разом з 34-ма іншими російським злочинцями українська влада обміняла на 35 українських заручників. Відомо, що він повернувся на окуповану територію Донбасу.

01.10.2019