Україна запропонувала угорцям використати словацьку модель порозуміння.

 

Україна пропонує Угорщині застосувати досвід врегулювання угорсько-словацьких транскордонних проблем для покращення двосторонніх відносин між країнами.

 

Про це заявив заступник директора другого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України Анатолій Соловей під час міжнародної дискусії "Україна-Угорщина: на шляху до порозуміння" в Києві, повідомила аґенція УНІАН.

 

 

"Ми пропонуємо нашим угорським друзям застосувати ту модель, яка вже мала місце і яка виявилася успішною. Я маю на увазі досвід урегулювання угорсько-словацької, дуже подібної, проблеми", – заявив Соловей.

 

Він зазначив, що "у 2010 році Угорщина здійснила певні зміни у своєму законодавстві щодо громадянства, а у відповідь на це Словаччина ввела систему штрафів – і далі почалися відповідні ускладнення".

 

"Але цей період завершився після того, як обидва прем'єри – угорський і словацький – провели конструктивну зустріч, домовилися перевести комунікацію у інше русло і зосередитися на вирішенні конкретних практичних питань економічного характеру і розвитку транскордонних регіонів, і гострота проблеми після цього була знята", – додав Соловей.

 

"Я так сподіваюся, що угорські партнери прислухаються до нашої думки і підуть нам назустріч", – заявив дипломат.

 

"Позиція України є дуже проста і зрозуміла: знання української мови – це ключова передумова реалізації конституційних прав наших громадян", – підкреслив він.

 

Сьогодні ввечері відбудеться зустріч міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з його угорським колегою паном Петером Сіярто в Нью-Йорку.

 

"Я дуже сподіваюся, що ця зустріч стане точкою відліку і новим стартом, можливо, який ознаменує початок нового періоду в українсько-угорських відносинах, періоду пошуку конструктивного, якогось взаємоприйнятного рішення... періоду конструктивного діалогу і руху назустріч", – сказав Соловей.

 

Дипломат зазначив, що у висновках Венеційської комісії підтверджено, що "розвиток і захист національної мови – це є абсолютним правом кожної держави, це саме те, що робить Україна". "Подовжений перехідний період у застосуванні 7-ї статті закону про освіту до 2023 року і ще багато чого. Ми пропонуємо угорській стороні конкретні ініціативи щодо спільного розвитку регіону українського Закарпаття, щодо розвитку і реалізації інфраструктурних проєктів і т. д., але поки що, на жаль, якогось відчутного руху назустріч ми не побачили", – зазначив Соловей.

 

Представник МЗС висловив сподівання, що зустріч глав МЗС обох країн "стане водорозділом, який залишить негатив у минулому і ознаменує собою покращення".

 

25.09.2019