Павільйон-соняшник і багато зелені: в міськраді Тернополя розповіли про новий парк.

 

Дерева, кущі та квіти, сучасний виставковий павільйон у формі соняшника, енергоощадне освітлення, велосипедні доріжки та місця відпочинку для дітей і дорослих – такий вигляд матиме нова паркова зона в Тернополі, яку створять на площі 10 з половиною гектарів на території мікрорайону №14. Парк буде обмежений вулицями Генерала М. Тарнавського, Володимира Великого, М. Липницького та Київською, а відвідувати його одночасно зможуть понад 1000 осіб, – повідомляє пресслужба Тернопільської міськради.

 

 

Відповідно до проєкту, який у липні переміг у відкритому архітектурному конкурсі, в парку розмістять такі функціональні зони:

 

Відпочинково-рекреаційна зона: зелений амфітеатр навколо виставкового павільйону, сад квітів із «сухим» басейном, майданчик для барбекю, кафе, прогулянкові доріжки серед ландшафтних і скульптурних композицій парку.

 

Дитяча зона: ігрові майданчики для дітей віком 2-6 років, активні ігрові майданчики для дітей 7-12 років.

 

Спортивно-ігрова зона: майданчики для мініфутболу, волейболу, тенісу, екстремальна велотраса, скейтмайданчик, майданчик силових тренажерів.

 

Зона дрібної торгівлі: на головних входах у парку розмістять групи тимчасових споруд торгової діяльності для відвідувачів.

 

Господарська зона: громадські вбиральні, господарська будівля для обслуговування парку, майданчики для тимчасового паркування автомобілів відвідувачів парку.

 

 

Акцентом парку стане виставковий павільйон сучасного мистецтва і науки. Його спорудять у формі соняшника – символа українського народу, символа світла, праці і достатку, сили й добробуту. У виставковому павільйоні пропонують експонувати твори сучасних митців і незвичні наукові винаходи прикладного характеру, проводити мистецькі і науково-громадські заходи. Дах споруди виконають із сонячних батарей, енергію яких планують використовувати для потреб парку. Навколо споруди розташують ландшафтно-водні споруди.

 

 

На головних пішохідних доріжках, бульварах і алеях запроєктовано велодоріжки. У місцях відпочинку й на майданчиках передбачено лавки сучасного дизайну. Територію парку обіцяють максимально освітити сучасними енергоощадними ліхтарями, а також озеленити декоративними деревами, кущами та квітковими композиціями. Рівень озеленення парку має становити 65%.

 

Нагадаємо, 12 липня в Українському домі відбувся конкурсний відбір і презентація проєктів, поданих на відкритий архітектурний конкурс на найкращий ескізний проєкт нового міського парку в Тернополі.

 

 

Про створення нового парку в Тернополі говорять уже давно. На сьогодні в житлових районах Тернополя «Сонячний» і «Північний», де загалом проживає понад 70 тисяч людей, практично немає ландшафтно-рекреаційних територій. Мешканці цих районів зверталися до міської влади з проханням облаштувати рекреаційну зону. Торік у жовтні виконком Тернопільської міськради розглянув і підтримав петицію «Облаштування нової паркової зони (вул. Київська – вул. Тарнавського)», а також надав дозвіл управлінню містобудування архітектури та кадастру на замовлення детального плану території мікрорайону № 14.

24.09.2019