Чотири країни-члени ЄУ домовилися про розподіл врятованих на морі біженців.

Вироблений на Мальті документ може зрушити з мертвої точки справу порятунку біженців, котрі прагнуть до Європи.

 

 

Німеччина, Італія, Франція і Мальта досягли домовленості про розподіл врятованих в морі біженців. Як заявив у понеділок, 23 вересня, міністр внутрішніх справ і національної безпеки Мальти Майкл Фарруджа (Michael Farrugia), він і його колеги з трьох країн опрацювали «загальний документ», який буде представлений як основа для можливої ширшої угоди на наступній зустрічі міністрів внутрішніх справ країн-членів Європейської Унії. Вона відбудеться 8 жовтня. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Жодних подробиць досягнутої угоди не розголошують. За словами міністерки внутрішніх справ Фінляндії Марії Огісало (Maria Ohisalo), чия країна у цьому півріччі головує в ЄУ, угода «обмежена в часі» і стосується тільки міґрантів, врятованих на морі. Єврокомісар з питань міґрації, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос вже закликав усіх членів Євроунії підтримати пропонований механізм перерозподілу біженців.

 

Того ж дня влада Італії дала дозвіл увійти в сицилійський порт Мессіну судну благодійних організацій SOS Méditerranée і «Лікарі без кордонів» Ocean Viking зі 182-ма врятованими в Середземному морі міґрантами на облавку. Раніше міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зеегофер (Horst Seehofer) заявив, що в майбутньому Німеччина готова приймати 25 відсотків біженців, котрі потрапили до Італії після порятунку на морі.

23.09.2019