Депутатка "Слуги народу" очолила делеґацію в ПАРЄ; антиросійський демарш триватиме.

 

Головою постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи стала членкиня парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат від "Слуги народу" Єлизавета Ясько.

 

Як передає аґенція УНІАН, таке рішення прийняли на установчих зборах членів делеґації.

 

 

На посаду голови делеґації розглядали дві кандидатури, обидві зі "Слуги народу": Єлизавети Ясько та Марії Мезенцевої. Після обговорення члени делеґації рейтинговим голосуванням обрали головою Ясько.

 

Першим заступником голови делеґації став представник "Батьківщини" Сергій Соболєв, а заступником – представник "Голосу" Рустем Умеров.

 

До складу делеґації входить 12 народних депутатів (іще 12 нардепів визначено як заступників члена делеґації), одноосібна більшість належить представникам фракції "Слуга народу" – 7 осіб.

 

Згідно з рішенням українських депутатів, делеґація ПАРЄ продовжить бойкот, ініційований іще попереднім складом. Як заявив голова парламентського комітету у закордонних справах Богдан Яременко, українці не братимуть участі в осінній сесії ПАРЄ.

 

"Не маючи іншої нагоди реагування на порушення цією організацією власних принципів і зіштовхнувшись з достатньо відвертим ігнорування її інтересів, Україна наразі утримається від відрядження своєї делегації на найближчу сесію ПАРЄ. Натомість зосередимось на підготовці нашої делегації та проведенні консультацій з іншими державами членами РЄ з метою вироблення плану повернення довіри до ПАРЄ. Цей підхід підтримала переважна більшість фракцій українського парламенту", – зазначив Яременко.

 

Єлизавета Ясько – український політолог, експерт з питань культури. Продюсер фільму "Крим: брудний секрет Росії", засновник ініціативи Yellow Blue Strategy, віцепрезидент у blockchain-стартапі та музичному лейблі Younk. Студіювала за кордоном. Працювала в Українському кризовому медіа-центрі. Лекторка Українського католицького університету.

 

Єлизаветі 28 років. На виборах-2019 – №15 у виборчому списку "Слуги народу".

 

21.09.2019