Газ і Донбас: Пристайко не виключає "великої угоди" з Росією.

 

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко не виключає укладення широкої угоди з Росією у результаті переговорів у "нормандському форматі", котра включатиме не лише проблему завершення конфлікту на Донбасі, а й енергетичні питання.

 

Про це Пристайко сказав в інтерв’ю виданню "Європейська правда".

 

 

"Насправді в зоні уваги лідерів завжди були газова проблема і енергетична безпека України. Але в деяких документах, в заявах ["нормандського формату"] існує питання енергетичної безпеки України", – сказав Пристайко.

 

Коментуючи українсько-російську полеміку довкола "формули Штайнмаєра", Пристайко сказав, що тристороння контактна група на переговорах у Мінську не змогла підписати домовленості через технічне непорозуміння.

 

"У середу в Мінську тристороння контактна група дійсно не виконала вказівку "нормандської четвірки" про письмове узгодження тексту цієї формули. Вони справді мали це зробити, але виникло технічне непорозуміння в самій тристоронній контактній групі. А ще, дійсно, представник України висловив певні зауваження, які, я думаю, будуть опрацьовані пізніше", – сказав Пристайко.

 

Він зазначив, що, можливо, до тексту, який обговорюється на тристоронній контактній групі, буде щось додано або забрано – бо саме для цього їм і передали цей текст, щоб вони з ним працювали.

 

"У що він перетвориться – чи він залишиться без змін, чи щось буде додано – це має вирішити тристороння контактна група", – сказав міністр.

 

Пристайко підкреслив: Україна погодиться на проведення виборів на непідконтрольній частині Донбасу лише на основі українського законодавства.

 

"А чесні вибори на Донбасі можливі, лише якщо вони проводитимуться нами за нашими законами. Щоби наша ЦВК, наше казначейство зайшли туди для оплати, наш спецзв’язок встановив сервери та забезпечив передачу протоколів електронним шляхом, щоби були спостерігачі, щоби у виборах брали участь усі партії, які забажають", – сказав Пристайко.

 

"Ми не можемо собі уявити, яким чином їх проводити у цьому випадку. Український закон не передбачає ніяких "ЛНР" і "ДНР", ніяких іноземних збройних формувань. Це – вичерпна відповідь", – наголосив він.

 

20.09.2019