Влада США вислала з країни двох співробітників представництва Куби при ООН.

 У Білому домі пояснили, що дії кубинців були спрямовані проти національної безпеки США.

 

                                          Бруно Родріґес

 

Державний департамент Сполучених Штатів у четвер, 19 вересня, поінформував МЗС Куби про депортацію з країни двох співробітників постійної місії Куби при ООН. Як наголошується в повідомленні Держдепу, їх висилають через «зловживання привілеями», якими володіють дипломати, котрі мешкають у США. Кубинці, за твердженням американського зовнішньополітичного відомства, намагалися «здійснити операції з вчинення впливу проти Сполучених Штатів».

 

Як повідомила на своїй офіційній сторінці у Twitter речниця Державного департаменту Морґан Ортаґус (Morgan Ortagus), Сполучені Штати задіяли процедуру видворення двох кубинських дипломатів, які працювали в ООН, через їхні дії, спрямовані проти національної безпеки США. «Після того, як два члени місії Куби при ООН займалися діями, які шкодили національній безпеці США, ми попросили їх полишити Сполучені Штати», – зазначила речниця Держдепартаменту США.

 

У Держдепартаменті США триває розслідування, щоб з'ясувати, чи порушували закон інші співробітники кубинського Постійного представництва при ООН. Решту штатних співробітників кубинської дипмісії американська влада обмежила в пересуваннях по США: їм не можна виходити за межі Мангеттена.

 

У Гавані видворення офіційно акредитованих кубинських дипломатів зі США назвали «невиправданим та шкідливим». «Я рішуче протестую проти невиправданого вигнання двох членів Постійної місії Куби при ООН та посилення обмежень на пересування наших дипломатів і членів їхніх родин», – написав на своїй сторінці у Twitter міністр закордонних справ Куби Бруно Родріґес (Bruno Rodríguez).

20.09.2019