Повторні позачергові вибори до Кнесету можуть змінити владу в Ізраїлі.

Партія «Лікуд» Біньяміна Нетаньягу трохи поступилася своїми позиціями.

 

                                      лідер «Кахоль Лаван» Бенні Ґанц

 

На повторних позачергових виборах до парламенту Ізраїлю лідерство захопила опозиційна партія «Кахоль Лаван». Згідно з результатами підрахунку 95 відсотків виборчих бюлетенів, ця політична сила здобуде 32 зі 120-ти місць у Кнесеті.

 

Загалом до ізраїльського законодавчого органу потрапило дев’ять партій. Про це повідомив 9 телеканал Ізраїлю.

 

Згідно з даними ЦВК, партія «Лікуд» прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу отримує 31 мандат у новому Кнесеті, Об'єднаний арабський список – 12, НДІ – 9, ШАС – 9, «Яадут А-Тора» – 8, «Яміна» – 7, «Авода-Гешер» – 6, Демократичний табір – 5. Виборча фреквенція загалом у країні становила 69,4% (це на 1,5% більше, ніж на попередніх виборах у квітні нинішнього року).

 

Такі результати виборів значно ускладнюють партії «Лікуд» можливість формування коаліції в Кнесеті і практично позбавляють шансів Нетаньягу втриматися в кріслі прем'єра, яке він займає вже понад 10 років. Адже, окрім усього, прокуратура Ізраїлю заявила про намір висунути проти нього звинувачення в корупції та інших правопорушеннях. Нетаньягу планував у разі своєї перемоги гарантувати собі через Кнесет імунітет від кримінального переслідування. Тепер це йому навряд чи вдасться.

 

А от лідер «Кахоль Лаван» Бенні Ґанц отримав реальний шанс стати наступним прем'єр-міністром країни.

 

Нагадаємо, що в квітні в Ізраїлі вже проводили позачергові парламентські вибори, які стали наслідком тривалої політичної кризи в країні. Вибори закінчилися абсолютним паритетом між двома основними конкурентами: опозиційна «Кахоль Лаван» і проурядова «Лікуд» отримали тоді по 35 місць у парламенті. Прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу у відведений термін не зумів сформувати коаліцію. Тому Кнесет довелося розпустити й призначити повторні вибори на 17 вересня.

 

18.09.2019