«Древній Звенигород» відчинить двері в неділю.

 

22 вересня в селі Звенигород, що за 25 кілометрів від Львова, відбудуться заходи в рамках Дня відкритих дверей у «Древньому Звенигороді» – першому в Україні історико-культурному парку, який створюють на території пам’ятки археології. Про це йдеться на fb-сторінці події.

 

 

 

 

Організатори Дня відкритих дверей підготували цікаву програму для гостей. Для дорослих проводитимуть екскурсії Музеєм історії давньоруського міста Звенигорода. А для дітей – майстеркласи в сільській школі: малюнок, витинанка, ліпка, створення ляльки-мотанки. Також охочі зможуть відчути себе археологами на розкопках давнього міста під час археологічної майстерки.

 

 

 

Для довідки:

 

«Древній Звенигород» – перший в Україні історико-культурний парк на території пам’ятки археології. Його створять у селі Звенигород, що за 25 км від Львова. Майже тисячоліття тому там було велике місто – одна з трьох перших княжих столиць українського Прикарпаття.

 

Майбутній парк поєднає відпочинкову, культурну, наукову, музейну й освітню функції. Гості парку зможуть не лише провести час на природі, а й дізнатися про княжі часи в Україні, а також про історію самого Звенигорода.

 

Площа парку становитиме понад 30 гектарів. На території давнього городища створять мережу доріжок, підсвітять та ознакують основні елементи. Завдяки інформаційним стендам та мультимедійним засобам можна буде побачити не лише сучасні ландшафти, а й реконструкції видів давнього міста. Минуле в майбутньому парку планують «оживити» за допомогою сучасних технологій, зокрема 3D-реконструкцій княжої столиці.

 

Окрему увагу в парку приділять дітям: тут створять дитячий майданчик у давньоруському стилі.

 

Архітектурні деталі майбутнього парку максимально відтворюватимуть атмосферу княжої доби й занурюватимуть відвідувачів у часи середньовіччя. Для цього створять арт-інсталяції на середньовічну тематику з дерева з використанням давніх технологій. Зокрема, заплановано зробити інформаційні стенди, навігаційні знаки, лавки, смітники, елементи дитячого майданчика, альтанки по периметру парку, в’їзну браму. Дизайн архітектурних елементів опиратиметься на матеріали археологічних досліджень, які проводили на території Звенигорода.

 

Завершити створення парку планують до кінця 2020 року.

 

17.09.2019