Facebook видалив кількасот українських "фейк"-сторінок.

 

Компанія Facebook видалила 168 акаунтів, 149 сторінок та 79 груп, запідозрених у поширенні фейків. Сторінки і групи керувалися несправжніми акаунтами, імена постійно змінювалися. 

 

Про це пише видання "Детектор медіа".

 

 

"Забанені" сторінки часто поширюють неперевірену інформацію з клікбейтними заголовками. Загальне число їхніх підписників – 4,2 млн фоловерів.

 

Серед видалених найбільшу кількість підписників мали сторінки інтернет-видань Znaj.ua, Politeka та Hyser.

 

 

Як пише у блозі Facebook керівник напряму компанії з питань кібербезпеки Натаніел Глейхер, розкруткою цих сторінок займалася київська фірма Pragmatico. На рекламу в Facebook і Instagram вона витратила близько $1,6 млн. 

 

"Люди, що стояли за цією діяльністю, використовували підроблені облікові записи для управління групами та низкою сторінок. Деякі з них з часом змінювали свої назви для посилення залучення, поширення контенту та заходу людей на позаплатформові сайти, що представляють собою інформаційні видання", – ідеться у коментарі.

 

Сайти Znaj.ua, Politeka та Hyser позиціонують себе як новинні видання. Однак за даними Інституту масової інформації, який досліджує дотримання журналістських стандартів, вони часто поширюють маніпуляції та недостовірну інформацію.

 

17.09.2019