Пристайко пропонує провести вибори на Донбасі разом із виборами на всій території.

 

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив про те, що офіційний Київ прагне провести вибори на окупованих територіях у такий спосіб, щоби вони відбулися з виборами по всій Україні.

 

Про це Пристайко сказав у кулуарах конференції "Ялтинської європейської стратегії" (YES) у п'ятницю в Києві, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Ми погодилися на "мінські домовленості" п’ять років тому, зокрема й на проведення виборів. На нашу думку, ідеально було б провести вибори, доки це неможливо, одночасно в усій нашій державі. В них (на окупованих територіях Донбасу, – Z) уже двічі були вибори – фейкові, їхніх результатів ми не визнаємо. Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори на всій території, зокрема й на окупованій. Подивимося, чи спрацює це, за часом виключно", – сказав Пристайко.

 

Міністр закордонних справ додав, що "формулу Штайнмаєра" ще в 2016 році узгодив Президент України Петро Порошенко.

 

"Формулу Штайнмаєра", яку наш глава держави погодив, ми, як люди, які виконують навіть те, що пообіцяли наші попередні Президенти, повинні виконувати. Ми зараз обговорюємо, в якій формі", – сказав Пристайко.

 

Міністр стверджує, що "в ній немає нічого цікавого або такого, щоб звинувачували у зраді або перемозі".

 

"Формула Штайнмаєра" передбачає одночасне ухвалення Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус, і проведення там вільних виборів, після чого Росія виведе свої війська та техніку з території ОРДЛО.

 

13.09.2019