Білий дім розблокував військову допомогу Україні.

Напередодні конгресмени звинуватили Трампа в тому, що він намагається через цю допомогу шантажувати Київ.

 

 

Адміністрація президента США Дональда Трампа розблокувала надання Україні 250 мільйонів доларів (226 млн євро) військової допомоги. Гроші мали надійти Києву в рамках Ініціативи з підтримки безпеки України – програми американського Міністерства оборони, заснованої Конґресом в 2016 фінансовому році. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Цей крок був зроблений після того як три комітети Палати представників Конґресу США розпочали розслідування щодо ймовірних спроб американського президента Дональда Трампа і його особистого правника Рудольфа Джуліані чинити тиск на уряд України. Про це йдеться в листі голів комітету зі закордонних справ Еліота Енґеля (Eliot Engel), комітету з нагляду і реформ Елайджі Каммінґса (Elijah Cummings) та спеціального комітету з розвідки Адама Шіффа (Adam Schiff), надісланому держсекретареві Сполучених Штатів Майкові Помпео. Цей тиск, за словами авторів послання, міг чинитися шляхом шантажу української влади, аби змусити Київ діяти на користь Трампа в його кампанії з переобрання на президентську посаду в 2020 році.

 

При цьому, за інформацією голів комітетів, адміністрація Трампа загрожувала відмовити Україні в наданні вже схваленої Конґресом фінансової допомоги армії країни на суму 250 млн доларів. «Якщо президент намагається шантажувати Україну, змушуючи її вибирати між захистом від агресії Росії без допомоги США і маніпуляцією її системою правосуддя на догоду виборчій кампанії Трампа, то це є вражаючим зловживанням владою, послугою Москві й зрадою суспільної довіри», – наголошено в листі конґресменів.

 

Напередодні в газеті The New York Times з'явилася публікація про те, що Рудольф Джуліані збирається відвідати Київ, аби зустрітися з новим українським Президентом Володимиром Зеленським. Основними темами його розмови з українським лідером мали стати російське втручання в президентські вибори в США в 2016 році й стосунок сина колишнього віцепрезидента країни Гантера Байдена до української нафтогазової компанії Burisma.

 

Водночас, як уточнили в комітеті Сенату з асигнувань, фінансування було розблоковано за кілька годин до того, як його члени повинні були обговорити поправку до законопроєкту про витрати на оборону. У майбутньому ця поправка мала б обмежити втручання американського президента в ухвалення аналогічних рішень.

 

Тим часом в амбасаді України в США повідомили, що, окрім зазначеної суми, Вашінґтон з бюджету на поточний фінансовий рік надав Києву 115 млн доларів в рамках програми Держдепартаменту США з міжнародного військового фінансування.

13.09.2019