Україна призупинила процес денонсації угод із Росією.

 

Українська влада призупинила процес денонсації двосторонніх угод із Росією, розпочатий за президентури Петра Порошенка. Наразі офіційний Київ перестав надсилати до Москви повідомлення про розрив договорів.

 

Про це пише російське видання "Коммєрсант"

 

 

Офіційна інформація про розірвані угоди востаннє з'являлася минулої осені: тоді міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив про те, що Україна "вбила" 48 міжнародних угод, і анонсував, що "наступна порція буде дуже швидко – приблизно 40 угод".

 

Як повідомили у МЗС Росії, насправді Україна так і не вийшла з цих 40 угод.

 

Згідно з підрахунками росіян, договірно-правова база між Україною та РФ налічує 400 документів. До останніх розірваних угод належать Договір про дружбу, співробітництво і партнерство, дія котрого припинилася 1 квітня, і міжурядова угода про обмін правовою інформацією, котра втратила силу за лютневим рішенням уряду України. 

 

Процес зупинився і з угодами, учасницею котрих Україна є у рамках СНД. У виконкомі міждержавної організації повідомили, що з 1 січня 2014 року до 1 липня 2019 року офіційний Київ вийшов із 19 угод, рішень та протоколів. Зокрема, із травня до липня Україна надала шість повідомлень.

 

Натомість, відколи демісував міністр закордонних справ Павло Клімкін, справа вщухла. "У серпні-вересні нічого вже не було", – зазначили в виконкомі СНД. Тож тепер офіс співдружності сподівається, "що ситуація покращиться і Київ перестане виходити із міжнародних договорів".    

 

МЗС Росії звернуло увагу на те, що розпочалася пауза. Офіс Сєрґєя Лаврова припускає, що вона пов'язана зі зміною уряду. "Можливо, було не до того. Зараз розсядуться по гілках і вирішать, що робити далі: або продовжать, або пригальмують", – зазначив російський дипломат, на котрого покликається "Коммєрсант".

 

"Якщо пригальмують, це буде сигналом [поліпшення]", – додали в Москві.

 

11.09.2019