Нетаньягу пообіцяв анексувати Йорданську долину.

Він має намір це зробити в разі перемоги на парламентських виборах.

 

 

Ізраїль анексує Йорданську долину на Західному березі річки Йордан і північну частину Мертвого моря в разі перемоги партії «Лікуд» і правого блоку на виборах до Кнесету. Про це заявив прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу в своїй спеціальній заяві для преси за тиждень до виборів.

 

«Сьогодні я заявляю про свій намір оголосити суверенітет Ізраїлю над Йорданської долиною і районом в північній частині Мертвого моря відразу після формування наступного уряду», – заявив Нетаньягу в середу, 11 вересня. Він підкреслив, що йде на вибори з відкритими картами і дотримається своєї обіцянки в разі, якщо зможе сформувати уряд і отримає від громадян Ізраїлю «чіткий мандат». Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters. 

 

У своєму виступі ізраїльський прем’єр нагадав, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пообіцяв опублікувати американський план з врегулюванню палестино-ізраїльського конфлікту, так звану «угоду століття», відразу після ізраїльських виборів. «І саме зараз існує історична можливість поширити суверенітет Ізраїлю на райони, де розташована більшість єврейських поселень», – наголосив Нетаньягу.

 

Ці території захопив Ізраїль внаслідок Шестиденної війни 1967 року. За минулі десятиліття на цих територіях були створені десятки ізраїльських поселень. Згідно з резолюціями РБ ООН, ці терени повинні бути повернуті палестинцям. Їхня доля – одне з найгостріших питань на всіх перемовинах, які стосуються палестино-ізраїльського врегулювання.

 

Ізраїльська опозиція вважає слова Біньяміна Нетаньягу пустою передвиборчою агітацією.

11.09.2019