Удмуртський вчений підпалив себе перед будинком Держради в Іжевську.

Так він намагався захистити мову й національну самобутність свого народу.

 

 

В Іжевську біля будівлі Державної ради Удмуртії науковець Альберт Разін вчинив акт самоспалення. Про це повідомив інформаційний портал Meduza. Разін вимагав захистити удмуртський етнос і його мову. 

 

Альберт Разін з’явився перед будівлею республіканського парламенту зранку у вівторок, 10 вересня, перед початком сесії Держради. Спершу він стояв перед будівлею Держради з одиночним пікетом, тримаючи в руках плакати. На одному з них було написано: «Чи є в мене вітчизна?». На другому: «І якщо завтра моя мова зникне, то я готовий сьогодні померти! Расул Гамзатов».

 

Разіна, котрий зазнав майже 100 відсотків опіків тіла, шпиталізували до Першої республіканської клінічної лікарні. Невдовзі заступник головного лікаря Олег Шевцов повідомив журналістів, що Разін помер.

 

У зв’язку з інцидентом сесію Держради Удмуртії було зупинено. Вона відновить свою роботу щойно 24 вересня.

 

Альберт Разін (1940 р.н.) – заслужений діяч науки Удмуртії, кандидат філософських наук, доцент. Він був одним з творців лабораторії національних відносин Удмуртського державного університету (УДГУ), в 1992 році брав участь у створенні Інституту людини УДГУ, був його директором до практично повного скорочення штату співробітників. З того часу він став активістом удмуртського руху «Удмурт Кенеш». Разін боровся за те, щоб діти вивчали удмуртський мову й не забували її. Раніше він підготував звернення до депутатів Держради під титулом «Удмуртський етнос зникає».

10.09.2019