МЗС України висловило протест угорському дипломату через заяви про "громадянську війну".

 

Міністерство закордонних справ України висловило протест Угорщині через заяви секретаря голови угорського уряду про "громадянську війну" в Україні.

 

Про це йдеться у повідомленні МЗС.

 

В офіс зовнішньополітичного відомства на Михайлівській площі запросили повіреного у справах Угорщини в Україні Крістіну Марфі, котрі висловили рішучий протест у зв’язку із заявою державного секретаря канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Трістана Азбея 30 серпня, "який використав неприпустиму риторику, зокрема щодо «кризи громадянської війни» у нашій державі".

 

 

Для офіційного Києва є категорично неприйнятною ситуація, коли високі посадові особи сусідньої держави називають триваючу з 2014 року збройну російську агресію проти України "громадянською війною". "Це не лише не відповідає дійсності, а і суперечить офіційній позиції країн-членів ЄС і НАТО, до яких належить також і Угорщина. Санкції ЄС проти РФ запроваджені саме у зв’язку з цією агресією, і подібна підміна понять жодним чином не сприяє її припиненню", – зазначили в МЗС.

 

Українська сторона сподівається на подальшу солідарність партнерів у підтримці територіальної цілісності та суверенітету, "а також звертає увагу на необхідність називати речі своїми іменами – саме збройна російська агресія проти України".

 

05.09.2019