Зеленський пригрозив урядові відставкою через високі тарифи.

 

Президент України Володимир Зеленський погрожує відставкою Кабінету Міністрів у разі збереження високих комунальних тарифів.

 

Про це Зеленський сказав у телевізійній програмі на телеканалі "1+1", присвяченій 100 дням своєї президентури. Інтерв'юером проєкту виступав партнер Зеленського в серіалі "Слуга народу" Станіслав Боклан.

 

 

"Якщо моделі зменшення комуналки не буде, будемо прощатися з урядом. Все, що зможуть, вони зроблять", – пригрозив Президент.

 

Володимир Зеленський уточнив, що йому йдеться не обов'язково про зменшення цін, але про підвищення доходів. 

 

"Питання не в тому, яка ціна комуналки, питання в тому, який відсоток від того, що отримує людина – пенсії чи зарплати – вона сплачує за комуналку. Це ж питання! І таку структурну проблему, таке структурне завдання ставиться новому уряду. Комуналка може бути такою ж – ринкові ціни, таке інше – тоді збільшуємо пенсії, збільшуємо субсидії, збільшуємо заробітну плату. Тобто ми говоримо про відсоток. Не може 50%, 60%, 70%, 80% чи 90% від тієї суми, яку отримує людина, сплачувати за комуналку. Ну просто не може. Помре людина. Навіщо ми працюємо, для кого, навіщо ці складні економічні формули?" – сказав голова держави.

 

Президент заявив, що він доніс свою позицію уряду. Зеленський знає, що вони "щось готують". "Така ж історія готується з приводу кредитування. Готують, щоби послабити цей відсоток, щоб відсоток був зменшений. Готують формат, щоб 2020 року в людей була можливість купувати ті чи інші речі, нерухомість чи землю. Купувати за інший відсоток, тому що я розумію, що таке 17–18%. Просто неможливо сплачувати такий кредит", – сказав Зеленський.

 

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук назвав засадничим пунктом свого прем’єрства економічне зростання. На його думку, перед державою стоїть низка тяжких проблем: зовнішні борги, розбита інфраструктура, неремонтовані дороги, руїна в комунальному господарстві, відсутність енергоефективності, бідність, війна – "всі ці проблеми вирішуються економічним зростанням", вважає голова уряду.

 

На думку Гончарука, інструментами для досягнення зростання стане здешевлення ресурсів (кредити) і запровадження рівних для всіх правил.

 

02.09.2019