Парламент Косова розпущено.

Депутати самі ухвалили таке рішення.

 

 

Парламент Косова оголосив про саморозпуск. Відповідне рішення підтримали 89 зі 120 депутатів, повідомив голова парламенту Кадрі Весели в четвер, 22 серпня, в Приштині. Двоє парламентарів голосували «проти» і один утримався.

 

Тепер, як очікують, президент Косова Хашим Тачі упродовж десяти днів призначить дату позачергових парламентських виборів. Оскільки, згідно з косовським законодавством, позачергові вибори там мають відбутися упродовж 45 днів з моменту розпуску парламенту, то як евентуальні дати називали 22 або 29 вересня, а також 6 жовтня. Про це подало сербське видання «Политика».

 

За інформацією джерел газети  Koha ditore, Тачі вже погодив це питання з головою Центральної виборчої комісії і має намір призначити вибори на 6 жовтня. Видання повідомляє, що відповідний указ він планує підписати вже найближчим часом.

 

Нагадаємо, що місяць тому після відставки прем'єр-міністра Косова Рамуша Харадіная відразу кілька партій закликали провести дострокові вибори. Харадінай обґрунтував свою відставку повісткою від Спецтрибуналу в Гаазі з воєнних злочинів під час війни в Косові, де він виступає як обвинувачений.

 

Під час війни в Косові в 1998-99 роках Рамуш Харадінай був одним з командувачів Армії визволення Косова. Після війни він довгий час очолював Розвідувальну службу Косова (Shërbimit Informativ të Kosovës, SHIK). Влада Сербії звинувачує його в злочинах проти сербської меншини в Косові в роки війни.

22.08.2019