Рейтинг найкращих шкіл 2019 року очолив Львівський фізико-математичний ліцей.

 

Рейтинг найкращих загальноосвітніх шкіл, котрий укладають за підсумками ЗНО, у 2019 році очолив Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

 

 

Про це йдеться у публікації порталу Освіта.ua, котрий щорічно займається укладанням рейтинґу.

 

Аналітики освітнього ресурсу ранжують школи за рейтинговим балом, який розраховують на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи.

 

Загалом, у першу десятку рейтинґу, окрім Львівського фізико-математичного ліцею, увійшли шість шкіл Києва, а також по одній – із Дніпра, Харкова та Івано-Франківська.

 

 

Київські школи кількісно лідирують у цілому рейтинґу – до топ-200 увійшло 62 столичних навчальних заклади.

 

У лідерському заліку Львів опинився на третій позиції (17 шкіл у топ-200), поступившись Харкову (18 шкіл).

 

Водночас, на Львівщині дуже сильні позиції утримують і провінційні школи – у таблиці одразу 8 шкіл із області; поза обласними центрами 5 шкіл з Донецької області, 4 – з Івано-Франківської, по 2 — з Тернопільської, Одеської і Полтавської, по одній — ще з п'яти областей.

 

Черкаси мають у топ-200 9 шкіл, Дніпро – 8, Луцьк і Одеса – по 7.

 

Серед топових шкіл 4 репрезентують Івано-Франківськ, іще 4 – Івано-Франківщину; 2 школи – Тернопіль і так само 2 – Тернопілля.

 

Серед цих двохсот шкіл нема, однак, жодної з Житомирської та Луганської областей.

 

В Луцьку одна школа з топ-200 припадає на 31 тис. населення, в Черкасах –  на 32 тис., у Львові – на 43 тис., в Києві — на 48 тис., в Івано-Франківську — на 57 тис., в Ужгороді – на 58 тис.

 

Поза межами обласних центрів у Львівській області одна така школа – на 223 тис., Івано-Франківській  – 286 тис, Київській — 355 тис., Тернопільській – 412 тис.

 

З-поміж навчальних закладів Галичини найсильнішими, отже, є Львівський фізико-математичний ліцей (№1) та Українська гімназія в Івано-Франківську (№10). Третьою йде Калуська гімназія ім. Бахматюка – вона №18 у загальноукраїнському рейтинґу (із найкращими результатами ЗНО з-поміж усіх провінційних шкіл України).

 

 

20.08.2019