Власник магазину "Океан" надіслав Ратуші пропозицію відновити мозаїку.

 

Компанія "Ріел-Естейт Груп", котра зруйнувала мозаїку з рибами на відомому львівському магазині "Океан", пообіцяла відновити її власним коштом, а також пропонує міській громаді частину приміщення будівлі для відкриття дитячої художньої школи.

 

 

Про це йдеться у листі директора компанії Володимира Шведа на адресу львівського міського голови, що його у Facebook оприлюднив Андрій Садовий.

 

"Забудовник пропонує реконструювати мистецький твір повністю своїм коштом і додатково передати місту приміщення на 1000 м для відкриття там дитячої школи художного і музичного спрямування", – переказав Садовий, закликавши містян висловлювати свою думку щодо пропозиції підприємця.

 

Міський голова Львова має намір звернутися до парламенту, аби ВР посилила покарання за руйнування творів мистецтва та пам’яток архітектури.

 

 

Як заявив раніше син автора мозаїки Остап Патик у коментарі Z, ТзОВ "Компанія Ріел-Естейт Груп" висловило згоду за власні кошти відновити мозаїку Володимира Патика при магазині "Океан". Патик-молодший уклав із забудовником відповідну угоду про наміри.

 

"Я провів п’ять зустрічей із забудовником: дуже тривалих і складних. У результаті цих переговорів Володимир Швед визнав свою моральну вину за те, що сталось. Основна домовленість: забудовник готовий своїм коштом під наглядом професійних реставраторів зробити повну реконструкцію об’єкта. Я вже провів консультації з реставратором Юрієм Островським. Мозаїку цілком реально відновити: у нас є 3D-скан та дуже детальна її фотофіксація. На сьогодні також є 10% збереженої мозаїки і ще 50% витягнутої з бетону смальти, яку забудовник почистив і помив", — розповів Z Остап Патик.

 

За словами Остапа Патика, забудовник зобов’язується не вести жодних будівельних робіт, поки не відновить стіни.

 

"Сьогодні є визнання забудовником моральної вини та згода відтворити об’єкт в оригінальній техніці в тому самому місці, – заявляв Остап Патик у інтерв'ю Z. – Це зафіксовано також юридично в угоді про наміри між нами. Чому для мене це важливо? Бо я переконаний, що крім забудовника, який у цій ситуації винен, ніхто більше не профінансує відновлення мозаїки. Місто на це не має грошей і не виділить їх. Зараз основне питання — чи міська рада погодиться на це і чи залишить ділянку забудовнику. Як компенсацію моральних збитків він обіцяє частину третього поверху віддати під музей Володимира Патика: у сім’ї є багато творів Володимира Патика, але ніде їх зберігати та експонувати".

 

Нагадаємо, 18 липня ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» зруйнувало відому мозаїку авторства Володимира Патика.  

 

19 липня виконком Львівської міської ради скликав позачергове засіданні і скасував містобудівні умови й обмеження для проєктування об’єкта будівництва на реконструкцію ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» будівлі магазину «Океан». Після цього міська інспекція Держархбудконролю наклала штраф на забудовника у розмірі близько 90 тис. грн. За їхніми словами, компанія відхилилася від затвердженого проєкту та зруйнувала стіну з мозаїкою радянського періоду, хоча не повинна була цього робити. 

 

20.08.2019