Німеччина готова до «жорсткого» Brexit’у Великої Британії.

Про це заявила бундесканцлерка ФРН  Анґела Меркель.

 

    

 

Для уряду Німеччини вихід Великої Британії з Європейської Унії без договору не стане несподіванкою. «Ми готові до всього, в тому числі до того, що угоди не буде. Однак я в будь-якому випадку буду до останнього дня докладати зусиль до того, щоб знайти якесь рішення», – заявила в неділю, 18 серпня, бундесканцлерка ФРН Ангела Меркель під час дня відкритих дверей німецького уряду в Берліні.

 

За її словами, буде краще, якщо Об’єднане Королівство вийде з Євроунії з договором. «Але якщо ні, то ми готові й до інших варіантів», – процитувала слова Меркель телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Раніше новопризначений прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон неодноразово заявляв, що в будь-якому випадку має намір вивести країну з ЄУ до 31 жовтня, навіть якщо доведеться покинути Унію без договору. Анґела Меркель повідомила, що наступної середи, 21 серпня, Борис Джонсон відвідає Берлін. «Ми раді будь-якому візиту. Потрібно спілкуватися і шукати розв’язання», – підкреслила Меркель.

 

Тим часом лідер британських лейбористів Джеремі Корбін заявив, що уряд країни не має повноважень на Brexit без угоди з Брюсселем. Про це Корбін написав 14 серпня в листі до лідерів опозиційних політичних партій і депутатів британського парламенту. Політик має намір запобігти розвитку подій за таким сценарієм, зокрема ініціювавши голосування про довіру Борисові Джонсону.

19.08.2019