Ізраїль заборонив в'їзд до країни двом членкиням Конґресу США.

Вони відомі своєю критикою Дональда Трампа та ізраїльської політики щодо Палестини.

 

 

Двом з найактивнішим критикиням Ізраїлю в Конґресі США, демократкам Рашиді Тлаіб (Rashida Tlaib) і Ільган Омар (Ilhan Omar), заборонений в'їзд в цю країну. Про це заявив у четвер, 15 серпня, заступник міністра закордонних справ Ізраїлю Ціпі Готовелі. «Ухвалено рішення не впускати їх до країни. Надавати дозвіл в'їзду людям, котрі хочуть завдати шкоди державі Ізраїль, – немислимо», – цитує його слова радіо Voice of America.

 

Тлаіб і Омар – перші жінки-мусульманки, обрані до Конґресу США. Вони висловлювали підтримку пропалестинському руху «Бойкот, відмова від інвестицій і санкції». Згідно з ізраїльським законодавством, прихильникам руху може бути відмовлено у в'їзді в Ізраїль.

 

Відомо, що конґресменки планували відвідати Західний берег річки Йордан і Східний Єрусалим. Офіційні дати поїздки оголошені не були, але джерело, знайоме з деталями планованого візиту, повідомило, що він мав би розпочатися в найближчі вихідні.

 

Ільган Омар назвала рішення уряду Ізраїлю «образою демократичних цінностей» і зазначила, що така реакція її неприємно вразила. Лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер закликав уряд Ізраїлю переглянути рішення. «Багато з тих американців, хто твердо підтримує Ізраїль, будуть глибоко розчаровані», – зазначив він.

 

Президент США Дональд Трамп, своєю чергою, привітав рішення Єрусалима. «Вони ненавидять Ізраїль і єврейський народ, і не можна нічого сказати або зробити, щоб їх переконати», – написав Трамп на своїй сторінці в Twitter.

15.08.2019