УАПЦ офіційно припинила своє існування.

 

Українська Автокефальна Православна Церква офіційно припинила своє існування.

 

Оголошення про ліквідацію опублікувала офіційна газета Верховної Ради "Голос України" 14 серпня.

 

"29 липня 2019 року в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань внесено запис про припинення релігійної організації "Патріархія Української автокефальної православної церкви" шляхом реорганізації, а саме: шляхом приєднання до релігійної організації "Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви України)", – цитує аґенція УНІАН.

 

В оголошенні зазначено, що у зв'язку з ліквідацією УАПЦ всі довіреності, видані на її ім'я до 29 липня, відкликані. Термін заяви вимог кредиторами – до 3 жовтня поточного року.

 

15 грудня Об'єднавчий собор представників українських православних Церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української Православної Церкви Київського патріархату Епіфанія предстоятелем єдиної помісної Православної Церкви України.

 

6 січня в соборі святого Георгія в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос про надання автокефалії ПЦУ її предстоятелю, митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

 

Колишній предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет стверджує, що УПЦ КП досі не ліквідовано й Київський патріархат існує. 

 

15.08.2019