Владний транзит

В Україні кожна людина, яка має владу, мусить пройти шлях від пункту А (ай який молодець) до пункту Б (б..ь, яка гнида). Долаючи ту стезю, властитель дум може завести решту посполитих в такі тарапати, звідки і Мойсей не викараскається. Огляд подій тижня в Україні

 

Дзвінок тижня

 

 

Чергове «хлібне перемир’я» закінчилося, так і не почавшись. Начальник Генерального штабу ЗСУ Руслан Хомчак говорить, що з 21 липня, коли «перемир’я» стартувало, загинули шестеро захисників України і дев’ять були поранені. Після вбивства росіянами під Павлополем чотирьох українських морських піхотинців Президент України дзвонить до президента Росії з вимогою посприяти припиненню вогню. Сюрреалізмом у стилі Кафки вже нікого не здивуєш, але закликати канібала, щоби він став вегетаріанцем, – це крапля наївності у великій каністрі ідіотизму. В Кремлі пошпорталися в зубах, сплюнули, посміхнулися іклами й офіційно відповіли на дзвінок Зеленського, що не треба обстрілювати цивільних мешканців Донбасу.

 

Росіяни мають свою логіку, якою можна пояснити навіть канібалізм. Сперечатися чи дискутувати з ними, телефонувати до носіїв такої логіки з миротворчими закликами можна, коли маєш чим вибити опонентові зуби. В нас такого кастета поки що нема, а після дзвінків до Кремля виникає сильна підозра, що з’явиться він нескоро.

 

Тішить, що «Захід нам допоможе». В.о. посла США в Києві Вільям Тейлор повідомив: «Україна продовжує демонструвати моральну перевагу своєї позиції в цій війні». Звучить зворушливо настільки, що Зеленському можна було б ще раз зателефонувати в Москву.

 

Розведення тижня

 

 

Український фольклор може пояснити будь-яку бздуру. Цього разу певною ідіомою можемо проілюструвати візит луганських «міністра іноземних справ» Дейнего і тамтешнього ж «омбудсмена» Кобцевої до Станиці Луганської. Коли щурів не б’ють, вони починають думати, що їм все можна. У наших реаліях щурі стали на задні лапи, сховали хвости хто в брюки, хто в спідницю, — і виявилося, що нормальні люди програють за всіма параметрами. Пара колаборантів зуміла вишикувати на лінії розмежування людей, і нема на то ради. Люди вступалися, бо вважали себе розумнішими, — і то була велика помилка.

 

Коли щур Дейнего каже, що Станиця і Щастя є підконтрольними ЛНР, а Кобцева шарпає журналіста, бо він їй не подобається, — це вже кримінальне провадження для двох гризунів. Але СБУ вирішила, що затримувати цих особин не можна, бо таке «стало б приводом для окупантів заявити про зрив Україною мінських домовленостей і буцім порушення перемир’я».

 

Коли наступного разу Кобцева і Дейнего прийдуть на КПВВ, їм запропонують кави чи чаю. Запитають, яке печиво люблять вживати у цю пору дня. І все, аби не зірвати перемир’я.

 

Азарт тижня

 

 

Володимир Олександрович Зеленський побував у Туреччині. Там говорив про спільне виробництво безпілотників з нащадками Роксолани, а для своїх співвітчизників клявся облаштувати «стопіццот аеропортів» і відремонтувати Богом і владою забуті дороги.

 

Про технологічні перспективи хихотіли тільки експерти, а простим смертним запала в душу обіцянка Президента відновити статус кво для приміщень, де законно можна спустити власні гроші. Президент пообіцяв, що у п’ятизіркових готелях з’являться казино з рулеткою — і всім буде щастя.

 

Хто буде пам’ятати, що у Зеленського трохи не вийшов діалог з Варфоломієм,  чи що з Ердоганом вони говорили не дуже дружньо? Головне — що на наших теренах реанімується зелене сукно, на яке можна кидати фішки.

 

Потім ми згадаємо, що сенсимільї вистачить на всіх, і заспіваємо щось про Боба Марлі.

 

Енергетика тижня

 

 

«Роттердам+» стане колись для українців такою ж загадковою штукою, як Бузинова тітка в казках Ганса-Кристіана Андерсена. Хоча, ні. Андерсен був родом з Данії, то більше до казки з Роттердамом пасує Тіль Уленшпігель, в серце якого стукав попіл його батька.

 

Загадковість української натури полягає в тому, що ми можемо зліпити докупи данського батька Русалоньки, який ніколи не мав стосунку до жінок, і нащадка бельгів, який писав про гезів, які до Бельгії мають стосунок, як де Костер до де Фюнеса.

 

В Україні почали розгрібати «Роттердам+» — тобто з’ясовувати, що воно було і з чим його їсти. Поки що у Національному антикорупційному бюро встановили, що діяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), призвели до того, що генеруючі компанії-оператори ТЕС отримали надприбутки, а споживачі електроенергії зазнали безпідставних втрат. При цьому НАБУ згадує формулу «Роттердам+», що призвела до економічно необґрунтованого підвищення ціни на електроенергію, яку купувало у генеруючих компаній держпідприємство «Енергоринок».

 

Все дійство, що почалося довкола НКРЕКП, є лише увертюрою, яку ми з задоволенням спостерігатимемо незабаром. А до опалювального сезону станеться ще якась дуже цікава халепа.

 

12.08.2019