Скотланд-Ярд підозрює Путіна в причетності до отруєння Скрипалів.

На думку британської поліції, саме російський президент схвалив операцію з використанням «Новичка».

 

 

Скотланд-Ярд дослідив роль президента Росії Володимира Путіна в атентаті з використанням нервово-паралітичного препарату «Новичок» у Солсбері навесні 2018 року. Згідно з результатами розслідування, шеф Кремля, скоріш за все, особисто схвалив убивство колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки в Солсбері. Утім достатніх доказів для висунення Путіну офіційних звинувачень у поліції Великої Британії поки що немає. Про це у вівторок, сьомого серпня, заявили представники Скотланд-Ярду, котрих цитує газета The Guardian.

 

«Ми – офіцери поліції, і тому ми повинні виходити з доказів. Було багато припущень про те, хто несе відповідальність (за замах на Скрипаля, – The Guardian), хто віддавав накази, і все це ґрунтується на дослідженнях експертів про Росію. Я повинен спиратися на докази», – заявив керівник контртерористичного підрозділу Скотланд-Ярду Ніл Басу (Neil Basu). При цьому він зазначив, що поліція готова висунути офіційні звинувачення ймовірним виконавцям замаху – Олександрові Петрову (насправді – Олександрові Мишкіну) і Русланові Боширову (Анатолію Чепізі), котрі є співробітниками російської розвідки.

 

Нагадаємо, що колишній полковник ГРУ Росії Сергій Скрипаль і його донька Юлія були отруєні в англійському Солсбері четвертого березня минулого року. Вони вижили, але застосована проти них нервово-паралітична речовина «Новичок» пізніше отруїла ще кількох британських громадян. Одна постраждала жінка померла. Лондон офіційно звинувачує Кремль у причетності до атентату. Однак російська влада вперто відкидає всі звинувачення.

07.08.2019