Зеленський знову телефонував Путіну.

 

 

Сьогодні, 7 липня, Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, – йдеться на офіційному сайті глави держави.

 

Зазначається, що говорили про необхідність дотримання встановленого з 21 липня режиму припинення вогню, а також розведення сил і засобів від лінії розмежування на Донбасі.

 

"Сторони обговорили ситуацію з нічними обстрілами, у результаті яких загинуло четверо українських військовослужбовців. Володимир Зеленський наголосив на неприпустимості повторення подібного", – йдеться у повідомленні.

 

Крім того, йшлося про важливість діалогу в рамках Тристоронньої контактної групи, сторони домовилися про можливу зустріч лідерів країн нормандського формату. Робочі групи наразі напрацьовують документи для підписання на найвищому рівні.

 

Сам Зеленський на брифінгу у своєму Офісі розповів: "Терміново йому подзвонив, сказав, що це нас не наближує до миру. Я дуже вас прошу вплинути на ту сторону, щоб вони припинили вбивство наших людей". Президент пообіцяв, що невдовзі оприлюднить детальний реліз про розмову із Путіним.

 

Тим часом прес-служба Кремля оприлюднила свій прес-реліз щодо розмови Зеленського з Путіним.

 

"Президент Росії підкреслив, що для деескалації конфлікту необхідно, перш за все, виключити подальші обстріли українськими військами населених пунктів Донбасу, що призводять до жертв серед мирного населення. Підтверджена також виняткова важливість послідовної реалізації мінських домовленостей, включаючи юридичні аспекти надання ДНР і ЛНР особливого статусу. У цьому контексті наголошено на необхідності конструктивного діалогу між сторонами, в тому числі в рамках мінської контактної групи", – йдеться у московському документі.

 

Нагадаємо, що вчора, 6 липня, на Донбасі було вбито четверо українських військових та одного поранено. Впродовж минулої доби бойовики неодноразово відкривали вогонь, порушуючи умови "хлібного перемир'я", про яке домовилися у Мінську і яке розпочалося 21 липня.

 

07.08.2019