Дональд Трамп подав позов на штат Каліфорнія.

Таким чином президент США намагається вберегти себе від необхідності розкривати свої доходи.

 

 

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп і Республіканська партія подали позови проти штату Каліфорнія в зв'язку з ухваленим там законом. Відповідно до нього, кандидати в американські президенти повинні в обов'язковому порядку оприлюднювати свою податкову звітність. Інакше вони не матимуть права брати участь у каліфорнійських праймеріз. Губернатор штату Ґевін Ньюсом (Gavin Newsom) підписав цей закон минулого тижня.

 

Це перший такий закон, ухвалений у США. Раніше інші штати, які перебувають під контролем демократів, намагалися провести схожі законопроекти, але поки що не досягли успіху в цьому.

 

В адміністрації Трампа вважають цей закон неконституційним, оскільки в ньому встановлені вимоги до кандидатів на президентську посаду понад те, що визначає конституція США. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

 

Позов з вимогою визнати, що закон не відповідає конституції США, подали особисті адвокати Трампа до суду в Сакраменто. У заяві закон названо «відкритою політичною атакою, спрямованою проти чинного президента». У вівторок, шостого серпня, схожий позов було також подано від імені Республіканської партії.

 

Варто зазначити, що Дональд Трамп – перший президент США з часів Джеральда Форда, котрий не опублікував своїх податкових декларацій. Демократи вже не перший рік вимагають, щоби Трамп показав американцям заплачені ним податки. Та чинний глава Білого дому вперто відмовляється це робити. Критики Трампа пояснюють його небажання оприлюднити податкові документи тим, що він, як і раніше, залишається бенефіціаром низки комерційних компаній. А це створює конфлікт інтересів для президента.

07.08.2019