У Росії подружжя можуть позбавити батьківських прав за участь в акції протесту.

З відповідною ініціативою виступила московська прокуратура.

 

 

Прокуратура Москви вимагає позбавити батьківських прав подружню пару Дмитра і Ольгу Проказових за їхню участь в акції протесту. Як повідомляється у вівторок, шостого серпня, на сайті відомства, на даний час слідчі займається перевіркою «за фактами участі в несанкціонованих масових публічних заходах 27 липня і 3 серпня осіб з малолітніми дітьми і неповнолітніх». Про це повідомив російський телеканал «Дождь».

 

Прокурори звернулася до суду з вимогою позбавити батьків прав на однорічну дитину за те, що ті з нею взяли «незаконну участь» в акції протесту 27 липня. Відомство зазначає, що «під час мітингу батьки передали малолітню дитину третій особі, що поставило під загрозу здоров'я і життя хлопчика, а також призвело до заподіяння йому фізичної і моральної шкоди».

 

Таким чином, зазначається далі на сайті прокуратури, «подружжя, експлуатуючи дитину, зловжило своїми батьківськими правами на шкоду інтересам сина». Це, на думку обвинувачів, і стало причиною звернення до суду про позбавлення їх батьківських прав.

 

Дитина, про яку йдеться, – те саме немовля, яке зафіксували на відео російські силовики на руках у Сергія Фоміна під час згаданої акції. Останньому прокуратура висунула звинувачення в організації масових заворушень. Фомін все ще залишається на волі, але при цьому оголошений у федеральний розшук. У Слідчому комітеті, а потім і на федеральних каналах Росії повідомили, що нібито Фомін «взяв на руки чужу маленьку дитину для безперешкодного проходу повз поліційні кордони».

06.08.2019