У ритмі класики: в суботу стартує LvivMozArt.

 

Оксана Линів засновниця LvivMozArt

 

Масштабні концерти, камерні вечори, перформанси, презентації та речиталі – від 3 до 11 серпня у Львові триватиме третій сезон Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt.

 

Тема цьогорічного фестивалю – «Музика та література». Його центральна постать – німецькомовний публіцист і письменник Йозеф Рот, який народився у Бродах на Львівщині. 2019 року відзначаємо його подвійний ювілей – 125 років від народження та 80 років по смерті.

 

Розпочнеться фестиваль 3 серпня із наукового симпозіуму «Літературні імпресії в музиці: Моцарт та майбутнє» у форматі музично-літературного салону в дзеркальній залі палацу Потоцьких. Відкритий діалог із учасниками форуму – науковцями з Німеччини, Австрії, Польщі й України – заплановано у форматі круглого столу. Теми доповідачів торкатимуться літературних і музичних артефактів, від Моцартів до творчості Йозефа Рота.

 

Окрім того, у співпраці з найпотужнішим Моцартівським товариством – Фундацією Моцартеум (Зальцбург, Австрія) – у палаці Потоцьких відкриють виставку, присвячену 300-літтю Леопольда Моцарта.

 

4 серпня біля руїн синагоги у Бродах відбудеться грандіозний пам’ятний концерт, присвячений ювілею Йозефа Рота. У супроводі оркестру INSO-Lviv та Львівської хорової капели «Дударик» у ньому візьмуть участь світові зірки, зокрема південноафриканська оперна співачка Пумеза Мацікіза, американський митець Абраам Броди, кіноакторка Сунні Меллез, а диригуватиме Оксана Линів – засновниця й арт-директорка LvivMozArt. Під час концерту прозвучить «Kyrie Eleison» української композиторки Богдани Фроляк та Третя симфонія «Kaddish» сина українських емігрантів з Рівненщини Леонарда Бернстайна.

 

Камерні концертні формати в рамках фестивалю відбудуться в декількох локаціях, зокрема в дзеркальних залах палацу Потоцьких, Львівської опери, в Органному залі та концертному залі Львівської філармонії. Солісти концертів – українські та світові зірки класичної музики: Валерій Соколов, Олексій Шадрін, Василь Заціха, Єва Рабчевська, Катерина Тітова, Лю Сяою та інші.

 

 

У локації авангардного трамвайного депо – Lem Station – на гостей фестивалю чекатимуть сольні речиталі, перформанси й експерименти:

5 серпня – опера-реквієм «IYOV» для препарованого роялю, віолончелі, ударних і голосів. Оперу створена за книгою Йова зі Старого Завіту з використанням сакральних латинських текстів, вона очолила рейтинг 10 найкращих сучасних опер світу.

7 серпня – презентація нового альбому «Перетини» Абраама Броди (Литва–США), який входить у топ-10 сучасних артистів за версією Нью-йоркського радіо та співпрацює з Мариною Абрамович.

8 серпня – речиталь найшвидшого піаніста світу Любомира Мельника.

9 серпня відома мисткиня й циркова артистка Меліса фон Вепі презентує авторську моновиставу «Дзеркало». Театр, акробатика й танець поєднаються під супровід авторських імпровізацій французького композитора Стефано Оліва.

10 серпня – клезмер-концерт від світового короля клезмеру, кларнетиста Ґіори Фейдмана та Гершвін Квартету.

 

Для найменшої публіки передбачено формати знайомства класичною музики «MozArtKids», які відбудуться у Львівській опері та філармонії.

 

Великі симфонічні концерти в Оперному театрі пройдуть 8, 9 та 10 серпня:

8 серпня – оперний гала-концерт із зірками оперної сцени: Пумезою Мацікізою (Південно-Африканська Республіка) та Нуттапорном Тамматі (Таїланд).

9 серпня – концерт Баварського молодіжного симфонічного оркестру (диригент – Ніколас Раусс, солістка – Наталія Боєва), в програмі – Брамс і Штраус, зокрема його знакова симфонічна поема «Так казав Заратустра».

10 серпня – в рамках «Galiсian Style» звучатиме музика відомих українських композиторів: Барвінського, Скорика, Колодуба та Грабовського. Солістка – відома піаністка, лауреат багатьох міжнародних конкурсів Катерина Тітова (Україна–Німеччина).

А 11 серпня в Опері – закриття фестивалю за участю Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU, що його створила диригентка Оксана Линів 2016 року, Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» і солістів – зірок української оперної сцени. Під батутою Оксани Линів прозвучить кантата патрона фестивалю Франца Ксавера Моцарта та грандіозна 9 Симфонія Бетховена – світовий символ єднання людства заради прав та свободи.

 

 

Докладна програма – на сайті фестивалю  

 

ДЛЯ ДОВІДКИ

Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt – мистецький проект, який задуманий, аби щороку об'єднувати у Львові найкращих музикантів України та світу.

Франц Ксавер Моцарт – син геніального Вольфганга Амадея Моцарта, знаний педагог, піаніст, диригент, композитор. У 1808–1838 рр. жив у Львові й активно творив музичне середовище міста. Він заснував хорове Товариство святої Цецилії, яке стало фактично першою музичною спілкою міста.

 

01.08.2019