Едем Бекіров, якого утримують в СІЗО Сімферополя, готовий оголосити голодування.

 


Кримськотатарський активіст Едем Бекіров, якого утримують у СІЗО Сімферополя, розпочне голодування, якщо його справу переведуть для розгляду в суд Красноперекопська (Крим), — написав у fb його адвокат Іслам Веліляєв. Правозахисник каже, що Бекіров просто фізично не витримає етапування. 

 

"Знущання з нашого співвітчизника тривають. Він доведений до відчаю. Безкарність, по суті, злочинних дій посадових осіб шириться... Ми докладаємо всіх можливих зусиль для визволення нашого співвітчизника і вкотре закликаємо всіх надати посильну допомогу у звільненні Едем ага Бекірова", — пише Веліляєв.

 

Адвокат пише й про поганий стан здоров'я свого підзахисного: "Його мучать часті головні болі. Протягом 10 днів не міг встати з нар через защемлення нерва і сильний біль у спині. Болить серце, мучить задишка. Відчуття нестачі свіжого повітря. Щодня вводять ін'єкцію інсуліну і дають діабетичні препарати, але рівень цукру все одно 12-16 одиниць".

 

Нагадаємо, що Едема Бекірова затримали 12 грудня 2018 року на адміністративному кордоні з Кримом і звинуватили у незаконному зберіганні боєприпасів та вибухівки. Утримують його в Сімферопольському СІЗО — наразі його перебування там продовжене до 12 серпня 2019 року. Через одразу декілька важких хвороб у Бекірова І група інвалідності. Раніше він казав своєму адвокатові: "Мені треба вийти, бо помру".

 

31.07.2019