Моґеріні: Нова влада зобов'язана відповідати очікуванням громадян.

 

Європейська Унія очікує, що нова влада в Україні, отримавши сильний мандат на виборах, відповідатиме очікуванням народу. ЄС сподівається, що недоліки, виявлені спостережною місією ОБСЄ, будуть усунені до наступних виборів.

 

 

Про це йдеться в заяві речниці Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Моґеріні, котру цитує аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Після президентських виборів у березні і квітні український народ знову дав сильний мандат на проведення реформ на наступні п'ять років. Тепер нова влада зобов'язана відповідати очікуванням громадян України", – заявили в ЄС.

 

У заяві зазначено, що, згідно з попередньою оцінкою Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами, "основні права і свободи на парламентських виборах були в цілому дотримані". "Кампанія була конкурентною, а виборча адміністрація – компетентною і ефективною. Місія, проте, повідомила про купівлю голосів і переплетення ділових і політичних інтересів, які диктують висвітлення виборів у ЗМІ, а також про інші зловживання, особливо в мажоритарних округах. Важливо, щоб українська влада недоліки, виявлені на основі рекомендацій ОБСЄ / БДІПЛ, усунула до встановленого виборчого циклу, включно з місцевими виборами 2020 року", – впевнені у ЄС.

 

Речник Федеріки Моґеріні запевнив, що ЄС підтримує демократичну, стабільну і процвітаючу Україну. "Ми з нетерпінням чекаємо продовження розвитку нашої політичної асоціації та економічної інтеграції і продовження процесу реформ, що лежать в основі нашої Угоди про асоціацію, і тісної співпраці з цією метою з новою Верховною Радою і новим урядом, коли він буде сформований", – зазначив він.

 

У ЄС уточнили, що ці реформи передбачають зміцнення правопорядку, боротьбу з корупцією, енергетичну і макроекономічну стабільність на благо громадян України. "Європейський Союз залишається незмінним у своїй підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", – запевнив речник Високого представника.

 

23.07.2019