Президент України Володимир Зеленський запросив партію "Голос" до співпраці з партією "Слуга народу" у новообраній Верховній Раді.

 

 

Про це голова держави заявив під час брифінгу у штабі партії "Слуга народу" після оголошення результатів екзит-полів, повідомила аґенція УНІАН.

 

"Якщо ви пам'ятаєте, наша ініціатива до пана Вакарчука була з самого початку моєї ще президентської кампанії. Тому, будь ласка. Ми не можемо більше наполягати, у нас трішки більший рейтинг, ніж у "Голосу", але ми запрошуємо до розмови пана Вакарчука, із задоволенням", – сказав Зеленський.

 

Голова партії "Голос" Святослав Вакарчук відмовився вдаватися в прогнози щодо коаліціади, закликавши дочекатися офіційних результатів виборів.

 

 

“З першого дня після того, як будуть зрозумілими остаточні результати виборів, маю на увазі офіційні результати від ЦВК, ми готові приступити до розмов з іншими політичними силами, які декларують ті самі принципові питання, які декларуємо ми. Зараз передчасно говорити про будь-які конкретні конфігурації. Потрібно дочекатись остаточних результатів і все предметно обговорити”, – сказав Вакарчук.

 

Заступник голови партії "Голос" Ярослав Юрчишин зазначив, що за жодних обставин “Голос” не увійде до складу коаліції з проросійськими партіями. “Ми ніколи не увійдемо в коаліцію з проросійськими силами, які представляють не український інтерес, а інтерес країни-окупанта, як би вони не називалися і за яке б життя вони не виступали”, – сказав він.

 

Коментуючи перспективу союзу зі "старими політиками", Юрчишин сказав: "Для того, щоби старі політики змогли увійти у нову коаліцію, вони мають оновитися не формально, прикрившись кількома новими обличчями, а фактично своєю програмою, показавши, що вони готові не оголошувати похід до європейських стандартів, а втілювати все, щоб і в Україні були європейські стандарти життя", – сказав він.

 

Водночас, Юрчишин наголосив, що "Голос" готовий увійти до коаліції з новими політичними силами, "якщо за ними не стоять олігархи, не стоїть корумпований інтерес". Крім того, Юрчишин не відкидає, що “Голос” може увійти до коаліції з партіями “Батьківщина” та “Європейська солідарність”, якщо вони матимуть ті ж самі пріоритети у своїй діяльності, що й “Голос”, – справедливість, реформування роботи парламенту, деолігархізація. “Порошенко і Тимошенко, якщо зможуть щиро і чесно говорити про деолігархізацію, ми з ними готові вести переговори”, – додав Юрчишин.

 

21.07.2019