Єпископ публічно аґітував за кандидата в Городенці.

 

Єпископ Коломийський і Косівський Православної Церкви України Юліан Гатала взяв участь у футбольному фестивалі "Покуття футбол фест" в Городенці, зініційованому кандидатом у народні депутати Андрієм Іванчуком, і публічно виступив на підтримку політика.

 

Андрій Іванчук

 

Про це повідомила громадська мережа "ОПОРА". 

 

Інцидент відбувся ще 12 липня під час нагородження футболістів-аматорів. Єпископ Юліан на запрошення Іванчука виступив зі сцени фестивалю, похваливши кандидата за те, що він багато років займається благодійністю.

 

"Я сьогодні не проводжу жодної аґітації. Я вас знаю не один рік, знаю вашу роботу і я дякую вам за це. Абсолютно щиро говорю: якщо ви потрапите у майбутній парламент, то переможемо ми всі. Якщо, не доведи Боже, це не станеться, це буде поразка нас усіх. Я думаю, що ви це зрозуміли, дорогі браття і сестри. Повірте щиро мені, ця людина робить і буде робити максимально для нашого краю, для наших людей і для наших дітей. Це наше майбутнє", – сказав Юліан Гатала. 

 

І хоча єпископ попросив не сприймати свій виступ як аґітацію, "ОПОРА" зазначає, що священик таки аґітував. 

 

"Слід нагадати про частину 8 статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», яка визначає, що релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть аґітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів", – зазначив Богдан Морикіт із мережі "ОПОРА".

 

18.07.2019