МЗС: Продовження арешту моряків загострює спір із Росією.

 

Міністерство закордонних справ України заявило, що продовження арешту українських моряків, захоплених у листопаді минулого року під Керченською протокою, є порушенням міжнародного права, котре ще більше загострить спір між Україною та Росією.

 

 

Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті МЗС.

 

"25 травня Міжнародний трибунал з морського права («ITLOS») наказав негайно і безумовно звільнити три українські військово-морські судна та 24 членів їхніх екіпажів. Невиконання обов’язку Росією щодо негайного звільнення суден та військовослужбовців становить порушення цього наказу та Конвенції ООН з морського права. Сьогоднішнє рішення московського суду є черговим порушенням Росією міжнародного права та ще більше загострює спір між Росією і Україною", – зазначено у заяві.

 

У МЗС акцентували, що, згідно з наказом ITLOS від 25 травня, "триваюче позбавлення волі та свободи військовослужбовців України" є втручанням у суверенітет України та її міжнародні права, а також викликає гострі гуманітарні проблеми.

 

У зовнішньополітичному відомстві подякували міжнародним партнерам за їхню солідарність з Україною в її боротьбі за звільнення українських військовослужбовців і військово-морських суден.

 

Нагадаємо, Лєфортовський суд Москви 17 липня продовжив арешт усім 24 військовополоненим українським морякам.

 

Заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль вважає, що продовження арешту для українських моряків – "черговий російський постріл собі в ногу".

 

"Тиск на Росію з вимогою звільнити моряків без додаткових умов лише зростатиме. Доти, доки Росія неправомірно триматиме моряків, це питання лишатиметься головним для наших партнерів в усіх форматах діалогу з РФ – від двосторонніх зустрічей на найвищому рівні до заяв в Радбезі ООН", – написала Зеркаль у Facebook.

 

Заступниця міністра переконана: Росія має усвідомлювати, що "кожна така неправомірна дія, як продовження арешту, лише погіршує ситуацію. Відтак тиск лише зростатиме. Аж поки наші хлопці не повернуться в Україну".

 

Олена Зеркаль додала, що турбота про своїх громадян "не дозволяє нам просто чекати, поки це питання стане зовсім токсичним для РФ, і під тягарем проблем, створених для себе самої, РФ таки виконає наказ трибуналу".

 

18.07.2019