МЗС засудило аґітаційний приїзд Сійярто у Закарпаття перед виборами.

 

Міністерство закордонних справ України засудило візит міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петера Сійярто 16 липня у місто Берегове Закарпатської області України, де він узяв участь у низці публічних заходів на запрошення народного депутата Василя Брензовича, котрий кандидує до Верховної Ради на дострокових виборах.

 

 

МЗС наголошує у своєму офіційному коментарі, що, згідно з українським законодавством, участь у передвиборній агітації заборонена іноземцям та особам без громадянства, у тому числі в публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії – суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати.

 

"Стаття 41 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року передбачає, що всі особи, які користуються дипломатичними привілеями та імунітетами, зобов’язані поважати закони і постанови держави перебування. Вони також зобов’язані не втручатися у внутрішні справи цієї держави", – наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

 

МЗС звернеться до компетентних органів України з проханням надати правову оцінку візитові Сійярто.

 

Як пише видання Мукачево.net, Петер Сійярто пояснив мету свого візиту бажанням налагодити українсько-угорські відносини. Він також хотів підтримати представників нацменшини, котрі, вважає, перебувають під тиском спецслужб (напередодні проводили обшуки з підозрою на підкуп голосів).

 

"Цей візит був плановим, усе відбулося в рамках дипломатичних відносин та узгоджено з відповідними дипломатичними відомствами. Це не є втручанням в українські вибори, і я не вважаю, що якимось чином щось порушую", – заявив Сійярто.

 

Була і закрита частина зустрічі, яка пройшла без журналістів. Можливо, на ній обговорювалася тема виборів та підтримка конкретного кандидата, вигідного угорській стороні.

 

Візит Петера Сійярто також розкритикував заступник керівника Офісу Президента Вадим Пристайко.

 

"Ми як цивілізована держава намагаємось не забороняти в'їзд, наприклад, міністру Сійярто, який прибув... Наша рекомендація міністру Сійярто була приїхати в Київ, як і кожному міністру закордонних справ, зустрітися зі своїми новими колегами, наприклад, з людьми, які наразі очолюють МЗС. Ми готові були разом з ним потім відвідати Закарпаття. На жаль, нас угорська сторона не почула і вирішила діяти так, як вже діє певний час. Я вважаю, ця практика є неприпустимою, і МЗС з новим керівником буде вживати заходів, щоб такого більше не повторювалось", – заявив Пристайко.

 

17.07.2019