Парубій закрив останнє засідання Верховної Ради VIII скликання.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій завершив останнє пленарне засідання 10-ї сесії парламенту VIII скликання. Це відбулося у п'ятницю, в останній день пленарного засідання ВР.

 

 

Про це пишуть ТЕКСТИ.

 

Вранці 12 липня парламент почав роботу з запізненням через малу кількість зареєстрованих депутатів: спочатку у ВР зареєструвалося лише 203 нардепи. Під загальний сміх присутніх Парубій оголосив: "Давайте, колеги, доб'ємо до 226-ти. Запросіть усіх у залу".

 

Після цього зареєструвалися 217 парламентарів, і вже з третьої спроби у сесійній залі зареєструвалися 229 нардепів.

 

Розпочали роботу з години запитань до уряду. Проте представників Кабінету Міністрів теж було небагато.

 

Представляв уряд віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко. Він розповів про реформу децентралізації, а потім відповів на запитання нардепів, яких ставало все менше.

 

Після години запитань до уряду парламентарі розглянули проєкт постанови 3112-1-П щодо скасування рішення про ухвалення Виборчого кодексу, який подали представники групи "Партія Відродження". Голосування за проєкт було провалене, за нього віддали свої голоси лише два нардепи.

 

Оголосивши запити нардепів, у Верховній Раді оголосили про завершення сесії. На той момент у сесійній залі було всього кілька десятків депутатів.

 

На закриття приїхав прем'єр-міністр Володимир Гройсман та члени уряду.

 

Із завершальною промовою виступив спікер, який заявив, що за ці роки парламентарі показали велику результативність.

 

З його слів, за цей час було проведено 580 пленарних засідань, ухвалено 2734 законодавчі акти, 977 законів та кодексів у цілому.

 

"Це статистика, яка демонструє результат… Але ми пам'ятаємо, як часто з усіх сил нам доводилось об'єднувати всіх, щоб вийти на успішне реформаторське рішення… Ми захищали країну від агресора і водночас реформували країну в усіх сферах життя", – сказав Парубій.

 

Спікер назвав низку важливих рішень, ухвалених Радою, зокрема створення відкритої системи електронного декларування, Вищого антикорупційного суду, ухвалення закону про українську мову та інші.

 

Також він додав, що завдяки спільній координації Президента Петра Порошенка, парламенту та МЗС вдавалося утримувати санкції проти РФ.

 

"Нас багато критикують, і, напевне, є за що. Нам доводилось працювати у відчайдушних умовах усі ці роки... Але кожен з депутатів розумів відповідальність, яка була перед нами", – заявив Парубій.

 

"...Незважаючи на всі абсурдні ідеї, як-от зачистити поле від тих, хто ці 5 років захищав Україну, і саме такі ідеї озвучив вчора Президент, історія дасть оцінку нашим діям... Ми будували сучасний український дім", – сказав спікер.

 

Парубій подякував нардепам за спільну успішну роботу.

 

Голова ВР згадав і екс-прем'єра Арсенія Яценюка, і нинішнього прем'єра Володимир Гройсмана, подякувавши їм за те, що працювали з парламентом і Президентом як одна команда.

 

Голова ВР додав, хто б не був у парламенті після виборів, вони (нардепи 8-го скликання) будуть захищати Україну та її державність не тільки в Раді, а й "на майданах".

 

На завершення виступив прем'єр-міністр Гройсман, який подякував парламентарям за спільну успішну роботу з розбудови "європейської держави".

 

Після цього Парубій оголосив про закриття останнього пленарного засідання Верховної Ради 8 скликання, і в залі пролунав гімн.

 

 

12.07.2019