Абромавичус очолив наглядову раду "Укроборонпрому".

 

Колишній міністр економіки Айварас Абромавичус очолив наглядову раду державного концерну "Укроборонпром". Радник Володимира Зеленського, Абромавичус також керуватиме тендерним комітетом із проведення міжнародного аудиту.

 

Про це йдеться у повідомленні "Укроборонпрому".

 

 

"Ми очікуємо, що вже у вересні буде обрано переможця торгів, який розпочне аудит "Укроборонпрому". За нашими оцінками, він триватиме 6-9 місяців", – зазначив Абромавичус.

 

З його слів, аудит охоплюватиме діяльність концерну в останні роки. "Ми не можемо провести аудиту, який охопив би більший період. По-перше, якщо взяти для аналізу період з 2014, не кажучи вже про період з 2011 року, то результатів цього аудиту доведеться очікувати роками. По-друге, виділених урядом 32,5 млн грн на це просто не вистачає", – визнав Айварас.

 

"Укроборонпром" декларує бажання реформуватися. Гендиректор концерну Павло Букін ствердив, що на заваді стоять ще радянські правила.

 

"Ми говоримо про необхідність розблокування можливості корпоратизації деяких державних підприємств. Потребує перегляду порядок формування ціни на оборонну продукцію з боку Міністерства оборони, який сьогодні не відповідає умовам сучасної економіки та є "спадком" СРСР. Ми виступаємо за зміну системи стандартизації, де досі використовують застарілі ГОСТи 40-річної давнини. Однак, на жаль, ці ініціативи "загубились" у коридорах Верховної Ради та інших державних установ", – пояснив він.

 

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський змінив склад наглядової ради "Укроборонпрому", призначивши до неї 12 червня Айвараса Абромавичуса, а 9 липня – Давида Арахамію та Андрія Загороднюка. 

 

12.07.2019