Тріполі вимагає від Парижа пояснень щодо Javelin.

Нещодавно придбані Францією американські протитанкові ракетні комплекси виявили на базі лівійських повстанців.

 

 

Лівійський уряд національної згоди, визнаний міжнародною спільнотою, зажадав негайних пояснень від Парижа, після того як французькі озброєння були виявлені на базі бунтівного генерала Халіфи Хафтара. Про це повідомив французький телеканал FRANCE 24. Хафтар за підтримки самопроголошеної «Лівійської національної армії» веде наступ на Тріполі.

 

З відповідним запитом до міністра закордонних справ Франції Жана-Іва Ле Дріана звернувся його лівійський колега Мухаммед Тахер Сіяла під час телефонної розмови у четвер, 11 липня. За словами глави зовнішньополітичного відомства Лівії, Тріполі необхідні дані про те, як протитанкові ракетні комплекси Javelin потрапили в розпорядження Хафтара, коли і яким чином були здійснені поставки. Сіяла також зажадав, щоб Париж озвучив інформацію про кількість одиниць зброї, які перебувають у Лівії «всупереч заявам французької влади про підтримку» уряду національної згоди.

 

У середу, 10 липня, міністерство оборони Франції підтвердило відомості, що містилися в недавній публікації газети The New York Times. У Парижі заявили, що комплекси FGM-148 Javelin, вартістю близько 150 тисяч євро кожен, виявлені в червні на базі в місті Гарьяні за 100 кілометрів на південь від Тріполі, Франція придбала у Сполучених Штатів. Разом з тим, французька влада заперечує, що поставляла зброю генералові Хафтару в обхід ембарго ООН. За версією французької сторони, озброєння вийшло з ладу, було складоване, після чого військовики втратили над ним контроль. Про це подає французька газета Le monde.

 

Халіфа Хафтар з квітня веде наступ на Тріполі. 75-річного генерала, колишнього соратника Муаммара Каддафі, підтримують Єгипет, ОАЕ і Росія. За минулі роки він неодноразово відвідував Москву і проводив перемовини з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, останній візит відбувся в листопаді 2018 року. На його зустрічі з главою Міноборони Росії був присутній бізнесмен Євген Пригожин, так званий «кухар Путіна», котрий, зокрема, фінансує приватну військову компанію «Ваґнер», а також різноманітні російські операції за кордоном.

12.07.2019