Італійський віцепрем’єр просив у Кремля грошей на вибори до Європарламенту.

Про це стало відомо з аудіозапису перемовин помічника італійського віцепрем’єра з представниками російської влади.

 


Сальвіні й Путін

 

Американське видання BuzzFeed News опублікувало запис таємних перемовин між трьома представниками італійського віцепрем’єра і міністра внутрішніх справ Маттео Сальвіні й трьома росіянами, котрі репрезентували найвищу російську владу. Згідно з публікацією, під час розмови, яка відбулася в московському готелі «Метрополь» в жовтні 2018 року й тривала годину і 15 хвилин, сторони домовлялися про надання партії Сальвіні «Ліга», котра симпатизує Кремлю, десятків мільйонів доларів з «російських нафтових грошей».

 

На зустрічі з італійського боку був присутнім, зокрема, Джанлука Савойні – прес-секретар і довірена особа Сальвіні. «Ми прагнемо змінити Європу. Нова Європа повинна бути значно ближчою до Росії», – заявляв Савойні на записах. За його словами, європейські країни повинні звільнитися як від тиску Брюсселя, так і від тиску Вашінґтона.

 

                                         Сальвіні та Савойні

 

Обговорювалася оборудка, за якою італійська нафтова компанія Eni мала б закупити щонайменше три мільйони тонн російської нафти протягом року. Як компанії-продавці розглядали «Роснефть» або «Лукойл». Сума угоди мала б становити близько півтора мільярда доларів, а купівля-продаж – пройти через компанії-посередники. При цьому продавці мали б ставити пільгову ціну на нафту. Знижка могла становити близько $65 мільйонів. Саме ці гроші мали б бути таємно переказані на рахунки італійської партії «Ліга» через посередників.

 

Сам Сальвіні на зустрічі не був присутнім, але в цей час він перебував у Москві й напередодні виступив з промовою проти антиросійських санкцій, які назвав «економічною, соціальною і культурною дурістю».

 

Після оприлюднення записів з «Метрополя» Маттео Сальвіні виступив зі спростуванням викладеної на BuzzFeed News інформації. Він рішуче заперечив звинувачення щодо фінансування Росією правопопулістської партії «Ліга». «Я ніколи не отримував з Росії жодного рубля, долара, євро чи літра горілки», – заявив італійський міністр.

11.07.2019