Помічника представника президента Росії на Уралі підозрюють в державній зраді.

 Йому закидають шпигунську діяльність на користь Польщі.

 

 

Помічника вповноваженого представника президента Росії в Уральському федеральному окрузі Олександра Воробйова підозрюють у тому, що він міг працювати на польську розвідку. Про це повідомило російське видання Znak.com з покликом на свої джерела у Федеральній службі безпеки РФ.

 

За даними джерел, співробітники ФСБ перевіряють Воробйова на причетність до розголошення на користь Польщі даних про засіданнях Ради безпеки РФ, у яких бере участь представник президента Росії на Уралі Микола Цуканов.

 

«Його розробкою займалися кілька років, протягом яких він передавав секретну інформацію», – стверджує один зі співрозмовників видання, не уточнюючи, чи отримував Воробйов інформацію про роботу Радбезу особисто від Миколи Цуканова, котрий входить до складу цього органу, чи якось інакше. За даними джерела Znak.com, розслідуванням кримінальної справи проти Воробйова займається перше слідче управління центрального апарату ФСБ. Рішення про подальшу долю самого Цуканова, за даними видання, поки що не ухвалено. 

 

Олександр Воробйов був заарештований ще п’ятого липня. Він є одним з найвірніших і найближчих людей Цуканова. Співрозмовники Znak.com називають його «сімейним юристом» і «правою рукою» Цуканова. Вони з Цукановим працювали разом з початку 2000-х.

 

За інформацією джерел, Воробйов нібито мав паспорт Польщі та нерухомість в цій країні. Будучи уродженцем Калінінградській області, Воробйов мав чимало контактів зі сусідньою Польщею, зокрема, в 2000-х проходив у Варшаві навчання в National School of Public Administration.

 

10.07.2019