У Дрогобичі відновлена торік синагога отримала сувій Тори.

 

Минулого тижня у хоральній синагозі в Дрогобичі на Львівщині відбулась церемонія урочистого внесення сувою Тори. Про це повідомляє Гал-Інфо.

 

Тору вносив головний рабин України Яків Дов Блайх, а також представники єврейських громад з різних міст України, місцеві жителі і нащадки єврейських сімей Дрогобича, які спеціально приїхали з Ізраїлю і США.

 

«Ця подія знаменує чергову віху у відродженні єврейського життя не тільки в Дрогобичі, а й на всій території України», – сказав на урочистостях рабин Блайх.

 

Дрогобицька Хоральна синагога зведена в середині 19-го століття для однієї з найбільших єврейських громад Галичини (до Голокосту тут проживали близько 17 тис. євреїв).

 

Після закінчення Другої світової війни будівлю синагоги спочатку використовували як склад для тканин і сховище для солі, потім – як меблевий магазин, а в прибудовах розмістили продуктові склади. У 1990-ті будівлю передали єврейській громаді міста, проте пізніше її розграбували і підпалили. Багато років перебувала в аварійному стані, аж допоки у 2013-му почали її реконструкцію.

08.07.2019