МЗС заслухало угорського посла у зв'язку з заявами Петера Сійярто.

 

Виконувач обов'язків міністра закордонних справ України Єгор Божок відбув бесіду з послом Угорщини Іштваном Ійдярто через заяви угорського міністра закордонних справ Петера Сійярто у Канаді.

 

 

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

 

"Під час бесіди т.в.о. міністра привернув увагу до того, що незважаючи на всі зусилля української сторони, спрямовані на вирішення питань, які кидають тінь на дружній характер відносин між нашими державами, угорська сторона продовжує публічну риторику, яка викликає здивування", – йдеться у повідомленні.

 

Божок наголосив, що в української сторони викликали подив останні висловлювання в Торонто міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто в рамках Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, які не відповідають рекомендаціям Венеційської комісії і попереднім домовленостям.

 

"Українська сторона виконала рекомендації Венеційської комісії та пішла назустріч угорській стороні щодо імплементації Закону України "Про освіту". В Законі "Про забезпечення функціонування української мови як державної", ухваленому 25 квітня цього року, враховане прохання угорської сторони щодо продовження перехідного періоду до 2023 року", – йдеться у повідомленні.

 

Божок нагадав, що під час його візиту у травні 2019 року до Будапешта українська сторона ініціювала розробку алгоритму врегулювання неконструктивних питань в українсько-угорських відносинах. Відповідь на пропозиції української сторони наразі не отримано.

 

Українська сторона готова до конструктивного діалогу з розв’язання питань порядку денного українсько-угорських відносин.

 

Петер Сійярто в Канаді заявляв, що попередній Президент України Петро Порошенко проводив "антиугорську" політику. Закони про освіту та мову, ухвалені під час його каденції, порушують права угорської громади, сказав він.

 

Сійярто вважає, що зараз, із новим Президентом, є надія на те, що Україна не продовжуватиме антиугорської політики, і зазначив, що заяви Володимира Зеленського "досі були обнадійливими".

 

Питання полягає в тому, чи вдасться Зеленському забезпечити, щоб після парламентських виборів були внесені зміни до законів для "повернення прав угорської громади", цитує "Європейська правда".

 

"Якщо це станеться, Угорщина буде підтримувати скликання засідання комітету Україна–НАТО", – сказав міністр закордонних справ.

 

Угорщина також буде готова здійснити комплексний план економічної співпраці з Україною, зокрема програму допомоги на 50 млн євро, що підтримує будівництво доріг на Закарпатті, сказав Сійярто.

 

Угорщина також готова продовжити роботу спільних комітетів з економіки та охорони навколишнього середовища, а також свою програму економічного розвитку Закарпаття.

 

05.07.2019