Чорношкірі ізраїльтяни проводили в Тель-Авіві демонстрації проти насильства поліції.

Затримано понад сотню учасників акцій протесту.

 

 

Під час акцій протесту в Тель-Авіві проти поліційного насильства, які тривали два дні, заарештовано майже 150 осіб. Про це ізраїльська поліція повідомила ввечері в середу, 3 липня.

 

Масові демонстрації спровокувала загибель молодого єврея ефіопського походження. За даними правоохоронців, 30 червня поліціянт у позаслужбовий час став свідком сварки в Хайфі. Він спробував вступити в контакт з її учасниками і розборонити їх. Після погроз з їхнього боку правоохоронець був змушений застосувати зброю, побоюючись за своє життя. В результаті 18-річний єврей отримав смертельне вогнепальне поранення. Очевидці інциденту, своєю чергою, стверджували, що працівник поліції погрожував молодій людині зброєю, сам при цьому перебуваючи поза небезпекою.

 

Другого липня тисячі представників ефіопсько-ізраїльської громади вийшли на акцію протесту в Тель-Авіві. Так вони висловлювали невдоволення застосуванням надмірної сили і дискримінацією щодо них. Демонстранти заблокували центральні перехрестя в місті. Деякі радикальні протестувальники підпалювали автомобілі і закидували поліціянтів камінням.

 

За даними екстрених служб, постраждали близько півтори сотні осіб, більшість із них – правоохоронці. Протести тривали й наступного дня.

 

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін, а також прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху закликали чорношкірих співвітчизників до спокою і діалогу. «Ми повинні зупинитися і разом подумати, як нам рухатися далі. Це не громадянська війна», – процитувала телерадіокомпанія Deutsche Welle  слова Рівліна.

 

За даними Центрального статистичного бюро Ізраїлю, на кінець 2017 року в понад 8-мільйонному Ізраїлі проживало близько 149 тисяч євреїв ефіопського походження.

04.07.2019